Άξιζε το κάτι παραπάνω

0

Τη Κυριακή(9/4 16.00) ο Κισσαμικός ηττήθηκε από τον Απόλλων Σμύρνης με σκορ 1-0 στη Ριζούπολη στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Football League. Η Χανιώτικη ομάδα στάθηκε εξαιρετικά κόντρα σε ένα από τα φαβορί για την άνοδο και είχε πολλές ευκαιρίες για να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα.
Η ομάδα του Κισσαμικού στο πρώτο ημίχρονο μπήκε πολύ δυνατά και προσπάθησε να αιφνιδιάσει την ομάδα του Απόλλωνα, στην οποία όμως ανήκε η πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα. Στο 11ο λεπτό το σουτ του Σιατραβάνη κατέληξε στο δοκάρι. Η ομάδα του Κισσαμικού είχε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο 32ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα, Διονύσης Χιώτης, έπιασε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μίλιτς. Στο 41ο λεπτό η ομάδα του Απόλλωνα είχε και δεύτερο δοκάρι αυτή τη φορά με τον Πάνο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Απόλλωνα ανέβασε κατακόρυφα τη πίεσή της και προσπάθησε να πετύχει κάποιο γκολ. Στο 75ο λεπτό, σε μία από τις ελάχιστες φάσεις του δεύτερου μέρους, ο Διαμαντόπουλος με σουτ έστειλε τη μπάλα γράφοντας το 1-0 .Μετά το τέρμα αυτό η ομάδα των Χανίων που δεν είχε τίποτε να χάσει, πίεσε πάλι την άμυνα του Απόλλωνα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια απειλητική ενέργεια στα καρέ του Χιώτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ακης Μάντζιος): Χιώτης, Πάνος, Χιντζίδης, Μπαρτολίνι, Δεληζήσης, Ντάσιος, Μπαρμπόσα (61′ Διαμαντόπουλος), Κονέ, Πετρόπουλος, Τζάνης (46′ Αλμπάνης), Σιατραβάνης (83′ Ομπόντο)

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Γκούμας, Τσοντάκης, Μίλιτς, Νικόλτσης (70′ Μπούλα Κίκε), Γιαλούσης, Μάντζης (63′ Στογιάνοφ), Μπουγαϊδης, Ψιάνος, Τιάγκο Σίλβα (35′ Σελινιωτάκης), Τσερκέζος

ΣΚΟΡΕΡ: 75′ Διαμαντόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκοβέσης (Αρκαδίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Μπαλιάκα (Λέσβου)