Άσχημη εμφάνιση στο τελευταίο φετινό εντός έδρας αγώνα

0

Τη Κυριακή(23/4 19.00) ο Πλατανιάς ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-3, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League, κλείνοντας έτσι τη χρονιά στην έδρα του με το χειρότερο δυνατό τρόπο. Η ομάδα των Χανίων δε μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να κοντράρει τον ΠΑΟΚ, ο οποίος από τα πρώτα κιόλας λεπτά έδειξε τις διαθέσεις του. Μόλις στο 4ο λεπτό ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Κίτσιου έφυγε πολύ ωραία από αριστερά, γύρισε στον Ουάρντα και ο Αιγύπτιος με πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 0-1. Η πίεση του »Δικεφάλου» συνεχίστηκε και στο 8ο λεπτό διαμόρφωσε το 0-2. Ο Κάργας γύρισε με άσχημο τρόπο στον Κοκκαλά και ο επιθετικός του Δικεφάλου δε δυσκολεύτηκε να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Από εκείνο το σημείο και ως το τέλος του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ κρατούσε με άνεση το σκορ, ενώ ο Πλατανιάς στο διάστημα αυτό δεν έκανε καμία αξιόλογη φάση στην εστία του Γλύκου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου ανέβασαν ρυθμό και πίεσαν, όμως στην καλύτερη στιγμή τους στο 55ο λεπτό, ο Γλύκος έδιωξε εξαιρετικά το γυριστό του Γιακουμάκη. Εκεί που οι γηπεδούχοι πίεζαν ήρθε ο Σάκχοφ στο 63ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Ουάρντα να κάνει το 0-3 και να τελειώσει ουσιαστικά το ματς. Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει με τον Μενδρινό στο 78ο λεπτό ο οποίος με πλασέ πέτυχε το τελευταίο εντός έδρας γκολ για την ομάδα του Πλατανιά τη φετινή χρονιά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Στάθης (72’ Αποστολόπουλος), Καρυπίδης, Μπανανά, Κάργας, Γιορέντε (81’ Παπανικολάου), Μουνάφο, Μαραγκός (21’ λ.τρ. Μενδρινός), Ντεβέσα, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Κίτσιου, Τσίμιροτ, Σάκχοφ (71’ Κάτσε), Μπίσεσβαρ (57’ Μαλεζάς), Ουάρντα, Κάμπος, Αθανασιάδης (65’ Πρίγιοβιτς).

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου) – Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)