Έχασε την ευκαιρία στο Φάληρο

Την νίκη κόντρα στα Χανιά πήρε το Π. Φάληρο με 12-10, σε ένα πολύ όμορφο ματς και διεκδικεί πλέον μια θέση στα play off.

Η ομαδα του Νίκου Μαμούρη πήρε προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και πήγε στο ημίχρονο με 2 τέρματα διαφορά (6-4).

Τα Χανιά προσπάθησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 7-7 περίπου 2 λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου, όμως δύο ακόμη τέρματα του Φαλήρου πριν την εκπνοή τους έδωσαν και παλι αβαντάζ.

Η τελευταία περίοδος ήταν μοιρασμένη και για τους δύο, που πέτυχαν από 3 τέρματα, φτάνοντας στο τελικό 12-10.

Π.ΦΑΛΗΡΟ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-10 (3-3, 3-1, 3-3,3-3)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης 2, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 4, Αθανασίου, Τσαχιλίδης 2, Τρούλος, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς Ι. 3, Κατσαγούνος, Λιαπάκης, Παζαϊτης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος Ανδ., Πολύζος, Νάστραν 4, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 2, Κατσουλάκης, Μαραγκουδάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πολογεώργης, Αβέρκα 3, Χάλαρης.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.