Έχασε την ευκαιρία στο Φάληρο

0

Την νίκη κόντρα στα Χανιά πήρε το Π. Φάληρο με 12-10, σε ένα πολύ όμορφο ματς και διεκδικεί πλέον μια θέση στα play off.

Η ομαδα του Νίκου Μαμούρη πήρε προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και πήγε στο ημίχρονο με 2 τέρματα διαφορά (6-4).

Τα Χανιά προσπάθησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 7-7 περίπου 2 λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου, όμως δύο ακόμη τέρματα του Φαλήρου πριν την εκπνοή τους έδωσαν και παλι αβαντάζ.

Η τελευταία περίοδος ήταν μοιρασμένη και για τους δύο, που πέτυχαν από 3 τέρματα, φτάνοντας στο τελικό 12-10.

Π.ΦΑΛΗΡΟ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-10 (3-3, 3-1, 3-3,3-3)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης 2, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 4, Αθανασίου, Τσαχιλίδης 2, Τρούλος, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς Ι. 3, Κατσαγούνος, Λιαπάκης, Παζαϊτης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος Ανδ., Πολύζος, Νάστραν 4, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 2, Κατσουλάκης, Μαραγκουδάκης, Παπαδόπουλος Τρ., Πολογεώργης, Αβέρκα 3, Χάλαρης.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.