Ήττα για τον Κύδωνα από το Μαρούσι

0

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Κύδωνας Χανίων «πλήρωσε» το κακό τρίτο δεκάλεπτό του. Η ομάδα του Κώστα Σδράκα ηττήθηκε με 78-63 από το Μαρούσι στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Θωμά. Το επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν 24-7 για το Μαρούσι και εκεί ουσιαστικά χάθηκε το παιχνίδι, αφού σε όλο το πρώτο μέρος, η ομάδα ήταν πολύ κοντά στο σκορ και διεκδικούσε επί ίσοις όροις, ακόμα και τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Κολαρετάκης δέχτηκε χτύπημα από αγκωνιά και αποχώρησε τραυματίας από το παιχνίδι.. Σε όλο το ματς, ο Νίκος Βλαχάκης αγωνίστηκε με πρόβλημα τραυματισμού.

Η ομάδα του Κύδωνα έχει παρόλα αυτά, πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ.Τσακαλογιάννη, ο οποίος ήταν διαιτητής και στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πανναξιακό.

Η εμφάνιση του Κύδωνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αφήνει προσδοκίες για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, αρχής γενομένης της εντός έδρας αναμέτρησης με τον Ηλυσιακό στον Κλαδισό, την ερχόμενη Κυριακή (6/12).

10ΛΕΠΤΑ: 16-8, 41-35 (ΗΜ.)- 65-43, 78-63

ΜΑΡΟΥΣΙ (Ν.Κεραμυδάς): Ξυδάς 6, Σταθινός 8, Πολυχρονόπουλος 5 (1), Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 10, Μπαλάφας 13 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 8 (2), Κανέλλης 2, Σουρλής 9, Καπετάνιος 10, Παπαδημητρίου.

ΚΥΔΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κ.Σδράκας): Βλαχάκης, Υφαντόπουλος 5 (1), Αλεξίου 4 (1), Παπαμαστοράκης 2, Σκορδυλάκης, Τσαρουχάς 33 (5), Ζανιδάκης, Μπαγάκης, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.