Ήττα με κάτω τα χέρια για τον ΑΟΧ

0

Δεν βλεπόταν -κυρίως στο πρώτο ημίχρονο- ο ΑΟΧ. Η ομάδα του Θωμά Γράφα ηττήθηκε (2-0) με κάτω τα χέρια από την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο», για την 6η αγωνιστική της Football League. Με δέκα παίκτες τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε σωστά ο Πίκολο στο 67΄, ενώ η χανιώτικη ομάδα είχε δοκάρι στο 60΄.

Το ματς

Το ξεκίνημα του ΑΟ Χανιά ήταν αρκετά υπνωτισμένο με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι. Οι παίκτες του Νίκου Παντέλη έδειξαν πολύ μεγάλη θέληση στο ματς και δίκαια άνοιξαν το σκορ στο 8΄ όταν από δεξιά ο Λεβέντης έκανε τη σέντρα και ο Μπέλης με κεφαλιά σκόραρε. Είχαν γενικότερα μεγαλύτερη διάρκεια στην απόδοσή τους στο πρώτο ημίχρονο, σε αντίθεση με την ομάδα του Θωμά Γράφα που ήταν κάκιστη σε όλο το πρώτο 45λεπτο, ενώ στο 37΄δέχτηκε και δεύτερο γκολ, με τον Μπέλη να ξανά σκοράρει.

Επιστρέφοντας από τα αποδυτήρια η χανιώτικη ομάδα προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Έπρεπε να φτάσουμε στο 60΄ για να δούμε την πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία του ΑΟΧ, όταν ο Μασάδο εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Λίτα πήρε την κεφαλιά, οι Γκέσιος και Μπριλάκης παρεμβαίνουν και κατάφεραν ανενόχλητοι να στείλουν την μπάλα ψηλά άουτ.

Προς το τέλος του παιχνιδιού δεν υπήρχε ρυθμός, ενώ στο 67΄η Καλλιθέα έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε σωστά με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πίκολο. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι αν και είχαν ανέβει στον αγωνιστικό χώρο δεν κατάφεραν να βρουν τρίτο γκολ, ενώ και ο ΑΟΧ δεν κατάφερε να πετύχει γκολ.

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Λεβέντης, Τσώνης, Πίκολο, Ρουσάκης, Τεγούσης, Μπέλης (62΄Σταύρου), Φράγκος (87΄Παγώνης), Τζάκσον, Αρναρέλλης (69΄Μούχταρης), Λουκάνοβιτς.

Στον πάγκο: Μιχελής, Προκς, Σμυρλής, Μπούζας.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Χατζηλιάδης, Παγώνης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Ηρακλής (20΄ Νύκταρης), Σάντερσον, Μασάδο, Σαϊνέ (58΄Λίτα), Δεινόπαπας (46΄Τσούτσης), Γκέσιος.

Στον πάγκο: Βλαχάκης, Διαμαντόπουλος, Ρίκκα, Σταματής.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.