Ήττα με πλεονέκτημα…

0

Μπορεί να χρειάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο για σχεδόν μια ώρα, ωστόσο τα Τρίκαλα πήραν μεγάλη νίκη απέναντι στον ΑΟΧ Κισσαμικό με 2-1! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Πάνο να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, αλλά δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, παίζοντας με αριθμητικό μειονέκτημα από το 34’, όταν ο Μάκος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η αυξημένη πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε καρπούς στο 52’, με τον Λέο να ισοφαρίζει με πλασέ. Η ομάδα του Πετράκη προσπάθησε για το γκολ της νίκης, αλλά έχασε την ευκαιρία, όχι μόνο να φύγει με τη νίκη, αλλά έστω να κρατήσει τον βαθμό!

Στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα στο 85’, ο Ζιούλης την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του, με τα Τρίκαλα να πανηγυρίζουν μια μεγάλη νίκη! Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Σελινιωτάκης από πλευράς Χανιωτών. Πλέον βρίσκονται στους 55 βαθμούς και στην 6η θέση, μειώνοντας τη διαφορά από τον 4ο ΑΟΧ Κισσαμικό στους τρεις βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θ. Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Βέρτζος (64’ Κατσαντώνης), Πάνος, Γκόλιας, Μάκος, Τσιάρας, Ζγκούρι (56’ Τόμιτς), Τσίπρας, Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης (92’ Τουγλής)

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γ. Πετράκης): Παπαδόπουλος, Αρναούτογλου, Παντελάκης, Τόλι (81’ Βρεττός), Ζιούλης, Σελινιωτάκης, Γκίνι, Λεμονής, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (77’ Σάλιακας), Λέο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.