Ήττα με 2-0 από τον Λεβαδειακό!

0

xristopoulos

Η ήττα με 2-0 στην Λιβαδειά μπορεί να σημαίνει πολλά μπορεί όμως και τίποτα καθώς ο Πλατανιάς ακόμα διατηρεί την τύχη στα χέρια του καθώς μόνο νίκη χρειάζεται πλέον (εκτός και αν ο Γάζωρος που δεν έχει βαθμό μέχρι τώρα κάνει την έκπληξη) για να προκριθεί στην 3η φάση του κυπέλλου. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου δεν απείλησε τον Λεβαδειακό στο πρώτο 45λεπτο την ίδια ώρα που ο ομάδα της Λιβαδειάς  κατάφερε να πετύχει δυο τέρματα. Στο 19’ μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Ζίτο που έκανε την κεφαλιά η μπάλα βρήκε και στο κεφάλι του Ιτουά και κατέληξε στα δίχτυα. Εννέα λεπτά αργότερα εκτέλεση φάουλ από τον Μπορνταγκαραϊ η μπάλα πάνω από το τείχος και στα δίχτυα. Πριν το ημίχρονο αποχώρησε με ενοχλήσεις και ο Γιακουμάκης την θέση του πήρε ο Μπεριάν.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι εξακολούθησε να είναι κακό ίσως και λόγω της βροχής νωρίτερα κάτι που λειτούργησε υπέρ της ομάδας του Λεβαδειακού που είχε το προβάδισμα με δυο τέρματα.

Αρνητικό γεγονός φυσικά και θα περιμένουμε και την ενημέρωση οι αναγκαστικές αλλαγές λόγω ενοχλήσεων  τόσο του Γιακουμάκη όσο και του Ιτουά που είναι και βασικός.

Με θετικό πάντως πρόσημο επιστρέφει ο Πλατανιάς στην Κρήτη  καθώς η μεγάλη νίκη στην Κέρκυρα του επιτρέπει να αισιοδοξεί για το πρωτάθλημα. Από την άλλη μια νίκη την τελευταία αγωνιστική των ομίλων θα του επιτρέψει να διαγράψει την σημερινή ήττα.

Μετά από μια ταλαιπωρία λοιπόν τεσσάρων ημερών, ο Πλατανιάς θα επιστρέψει το βράδυ (σήμερα 29/10) στα Χανιά με τον Γιαννη Χριστόπουλο να προετοιμάζει την ομάδα για τον αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Μετά το ματς ο Γιάννης Χριστόπουλος δήλωσε ικανοποιημένος απο την εικόνα της προσπάθειας των παικτών του ενώ για τα γκολ, είπε ότι δέχτηκε ο Πλατανιάς δυο γκολ από στημένες φάσεις.Επίσης σε ερώτηση αν τον στεναχωρεί το αποτέλεσμα είπε πως σε τρεις μέρες η ομάδα παίζει πρωτάθλημα και δεν υπάρχει χρόνος για στεναχώριες.