Α΄ΕΠΣΧ όμιλος παραμονής: Σπουδαία «τρίποντα» για Κεραμειά και Γρανίτη

0

Aspida-kerameia-topiko

Την Κυριακή (7/4) το πρωί με δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική στον όμιλο παραμονής του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Χανίων, εκεί όπου Κεραμειά και Γρανίτης πέτυχαν τα «τρίποντα».

Νίκη που φέρνει κοντά στην παραμονή πέτυχαν τα Κεραμειά κόντρα στα Περιβόλια με σκορ 1-0, χάρις σε γκολ του Λιονάκη από το 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τρις ομάδες έβαλε από κάτω του ο Γρανίτης που επικράτησε με 3-2 του Ηρακλή στα Νεροκούρου και πλέον είναι πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Κεφάλι στο σκορ πήραν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Ντούπη στο 20΄ενώ δέκα λεπτά αργότερα, 30΄, ο Τοντινίδης έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους. Ωστόσο οι Μπεριάδςη  και Ντούπης έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στον Γρανίτη με γκολ στο 40΄και 55΄αντίστοιχα, κάνοντας έτσι το 1-3. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε με γκολ ο Μιχάι στο 80΄.