Α΄ΕΠΣΧ όμιλος τίτλου: Νίκες για Άρη και Κορωνίδα

0

Aris-poseidonas

Με νίκες του Άρη και της Κορωνίδας αλλά και ένα συναρπαστικό φινάλε στους Αγίους Αποστόλους άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής το Σάββατο (19/1) στον όμιλο τίτλου του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Χανίων.

Ο ΔΑΑΟΧ είχε το προβάδισμα, με 2-0 υπέρ, του χάρις στα γκολ του Κοπάτσι (30΄) και Ράπτη (70΄) όμως ο Ακρίτας κατάφερε, σε ένα συναρπαστικό φινάλε στους Αγίους Αποστόλους,  να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με τα γκολ του Γουνάκη στο 88΄ και του Αλουσάι στις καθυστερήσεις του αγώνα, για το τελικό 2-2.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Άρης Σούδας επί του Ίκαρου χάρις σε γκολ του Κλωθάκη από την άσπρη βούλα του πέναλτι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Τους πρώτους τρις βαθμούς  στον Β΄ γύρο του πρωταθλήματος πήρε η Κωρονίδα με 1-0 κόντρα στην Ασπίδα χάρις σε γκολ του Μαρινάκη στο 30΄.