Ακόμα μία ήττα εκτός έδρας

0

Τη Κυριακή(2/4 16.00) η ομάδα του Κισσαμικού γνώρισε την ήττα στο Αιγίνιο από τον Αιγινιακό με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Football League. Αυτή ήταν η 9η εκτός έδρας ήττα για την ομάδα του Κισσαμικού σε 12 αγώνες μακριά από τα Χανιά. Ο Κισσαμικός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Αρχικά στο 20ο λεπτό ο Γκούμας βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή, μετά από σέντρα του Κίκε, και πλάσαρε με τον Τόλιο να αποκρούει σε κόρνερ. Στη συνέχεια στο 28ο λεπτό ο Μίλιτς έγινε κάτοχος της μπάλας και πάσαρε στον αφύλακτο Μαρτίνεθ, που σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον Μουκίδη να κάνει το τάκλιν και να ανακόπτει την πορεία της μπάλας προς το τέρμα. Παρά τη πίεση όμως του Κισσαμικού και τις χαμένες ευκαιρίες, η ομάδα που πήρε το προβάδισμα ήταν ο Αιγινιακός στο 38ο λεπτό, όταν ο Ζούρκος τρύπωσε ανάμεσα σε Παντελάκη και Λαζαρίδη και με πλασέ έγραψε το 1-0. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Αιγινίου θέλησε να διαφυλάξει το υπέρ της σκορ, που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο. Σε μία από τις λίγες φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά της με το πλασέ του Τσολακίδη στο 81ο λεπτό.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τσολακίδης (85’ Σκραπάρας), Γιαζιτζόγλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Πατράλης, Ζούρκος (77’ Γκατσολάρι), Μουκίδης, Φασίδης (69’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ζγκούρη, Μπουρντουζάν.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Μαρτίνεθ, Παντελάκης, Μπουγαΐδης (69’ Μάντζης), Κίκε (46’ Νικόλτσης), Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Μίλιτς, Γκούμας, Στογιάνοφ (77’ Θέος).

ΣΚΟΡΕΡ: Ζούρκος (37’), Τσολακίδης (81’)

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Χ. Τίκας (Καρδίτσας), Μανασής (Τρικάλων)