Έκαναν το δύο στα δύο, 3-1 τον Ίκαρο τα κορίτσια του ΑΟΧ! (HL)

0

Τη νίκη με 3-1 πήραν τα κορίτσια του Μανόλη Βεργανελάκη από τον Ίκαρο Πετρωτού και έτσι πρόσθεσαν στο σακούλι τους ακόμα τρεις βαθμούς, κάνοντάς τους έξι σε δύο ματς! Η γυναικεία ομάδα του ΑΟΧανιά παρουσία περίπου 100 φιλάθλων, σκόραρε τρεις φορές και πήρε πολύτιμη νίκη. Το σκορ άνοιξε η ομάδα του ΑΟΧανιά στο 27′ με τη Μανωλίτση όμως ο Ίκαρος ισοφάρισε σε 1-1 λίγο πριν την λήξη του α’ μέρους.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48′ η Σαρρή απείλησε τον Ίκαρο με την τερματοφύλακά του να μαζεύει, ενώ 4 λεπτά απείλησαν οι φιλοξενούμενες με τη Σωτηροπούλου της οποίας το σουτ σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 58′ ο ΑΟΧανιά με την Πιτσή πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ αφού από κοντά έγραψε το 2-1. Στο 72′ η Προκόποη βγήκε σε θέση τετ-α-τετ όμως έστειλε τη μπάλα άουτ και στο 76′ η Δημητριάδη επιχείρησε ένα γύρισμα στην Μαραγκουδάκη, εκείνη σούταρε όμως η Μπουραίμη μπλόκαρε. Το 3-1 για τον ΑΟΧανιά σημείωσε στο 83ο λεπτό η έμπειρη Βάσω Δημητριάδη, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό.

AO Χανιά (Μάνος Βεργανελάκης): Γιακουμάκης, Μαυροματίδη (79’ Μοίρα), Πισσαδάκη, Γιαννούτσου, Ζντράβγκοβιτς, (65’Δρακάκη Ειρ.) Δημητριάδη, Αγγελάκη (69’ Μαραγκουδάκη) , Σαρρή, Μανωλίτση, Θωμαδάκη, Πιτσή.
Ίκαρος Πετρωτού (Γιώτα Αντωνοπούλου):Μπουραϊμη, Καρφάκη, Μήλα, Κουλουμπή( Χριστοπούλου), Κουκίου, Νεφρου, Λαζανά Ι. Λαζανά Β.(30’ Κουκουμπού) . Κουτσιουμπού, Σωτηροπούλου, Καραγιάννη(56’ Προκόπη).