Α’ ΕΠΣΧ: Έκανε σεφτέ ο Ιδομενέας!

0

idomeneas panakrotiriakos

Tην παρθενική του νίκη έκανε ο Ιδομενέας στο πρωτάθλημα του α’ ομίλου της Α’ ΕΣΠΧανίων καθώς επικράτησε επί των Ροδωπού με 1-2 στο γήπεδο του Κολυμπαρίου για την 4η αγωνιστική. Τα Ροδωπού που προέρχονταν από νίκη, προηγήθηκαν στο 50ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδημητρίου ενώ στο 65′ για τον Ιδομενέα ισοφάρισε ο Θεοδωράκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Γιανολάρης με σουτ στο 70ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με το Ρουστέμι στο 71′ και με τον Μαναρώλη στο 75′.
ΡΟΔΩΠΟΥ: Πενταράκης, Περουλάκης (80′ Κωνσταντουλάκης), Βασίλιεφ (55′ Μαριανάκης) , Καρεφυλάκης, ΜΑρινάκης, Αράπι, Τόμας, Κωστόπουλος (70′ Ρουστέμι), Παπαδημητρίου, Μαναρώλης, Καρατζάς
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ: Σκουμπάκης, Μιχελάκης (65′ Περδικάκης), Πάλλης, Αποστόλου, Βαρίκος, Καστρινάκης, Ζιλφιγαρίδης, Γιανολάρης, Βιτοράκης, Μωραιτάκης (45′ Πετράς), Παινεσάκης (45′ Θεοδωράκης)