Α’ ΕΠΣΧ: Δυσκόλεψε τον Άρη Σούδας ο Παγχανιακός!

0

aris soudas

Με δύο γρήγορα γκολ ο Άρης Σούδας πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ απέναντι στον Παγχανιακό πράγμα που εν τέλει έκανε την ομάδα του Μανόλη Πηγουνάκη να »καρδιοχτυπήσει» αφού ο γηπεδούχος Παγχανιακός μείωσε στο 75′ και… άγχωσε την ομάδα της Σούδας.
Στο 7ο λεπτό, ο Χατζηγιάννης είχε εξαιρετική συνεργασία με τον Στρατουδάκη ο οποίος έκοψε τη μπάλα στο πέναλτι, με τον Κλωθάκη να μην δυσκολεύεται να γράψει το 0-1. Το 0-2 σημείωσε ο Γαλανάκης έπειτα από έξυπνη σέντρα του Στρατουδάκη στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Παγχανιακός με τον προπονητή του Γιώργο Λιανιδάκη να αγωνίζεται για 80 λεπτά, προσπάθησε και μείωσε στο 75ο λεπτό με τον Χρυσό ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών.
ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ: Κουντής, Δροσινός, Κουράτορας, Παπαδημητράκης, Φραγκιεδάκης, Τσαλίκης, Κόσεκ, Ποντικάκης (45′ Φαντάκης), Χρυσός, Τριπαλιτάκης (20′ Ένο), Λιανιδάκης (80′ Κυριακάκης)
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ: Σαρτζετάκης, Βολάνης, Γαλανάκης Κ., Μπάτσι, Μαριανάκης (60′ Γαλανάκης Α.), Χατζηγιάννης (46′ Μανταδάκης), Φέτσκα, Στρατουδάκης, Παπαθανασίου, Μάστορας (75′ Μπακογιάννης), Κλωθάκης

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.