Α’ ΕΠΣΧ: Εξάρα η Δόξα στην Ιωνία

0

doksa paxianon

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά… έξι τέρματα σημείωσε η Δόξα Παχιανών απέναντι στη Νέα Ιωνία στο παιχνίδι που έλαβε χώρα το πρωί για την 4η αγωνιστική. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Σφακιωτάκης έγραψε το 1-0 και στο 8′ ο Κένκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0. Μετά από τέσσερα λεπτά, ο Βάλαρης με κεφαλιά σημείωσε το 3-0 και από κει και πέρα το ματς έγινε παράσταση με έναν πρωταγωνιστή αφού ο ίδιος παίκτης σκόραρε ακόμα τρεις φορές στο 18′, στο 35′ και στο 75′ με το τελικό σκορ να είναι 6-0.
ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ: Προγούλης, Κένκα (60′ Αναστασόπουλος), Ποντικάκης, Λιοδάκης, Μήτρου, Μαρκουλάκης Β. (46′ Ξηρουχάκης), Μαρκουλάκης Α., Βάλαρης (75′ Πατούλιας), Λάμτσε, Σφακιωτάκης, Καρυπίδης
ΙΩΝΙΑ 2000: Τζουγκαράκης (60′ Βλαντής), Παλιουδάκης (65′ Νταμαδάκης), Μπίτι, Κουτουρόγιαννης, Μαρακάκης, Ζιντιρίδης, Ιορντάνοφ, Νταμαδάκης, Λειβαδιτάκης, Σαρρής, Ζιβραδάκης (65′ Γκέκας)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.