Α’ ΕΠΣΧ: Εξάρα η Δόξα στην Ιωνία

0

doksa paxianon

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά… έξι τέρματα σημείωσε η Δόξα Παχιανών απέναντι στη Νέα Ιωνία στο παιχνίδι που έλαβε χώρα το πρωί για την 4η αγωνιστική. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Σφακιωτάκης έγραψε το 1-0 και στο 8′ ο Κένκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 2-0. Μετά από τέσσερα λεπτά, ο Βάλαρης με κεφαλιά σημείωσε το 3-0 και από κει και πέρα το ματς έγινε παράσταση με έναν πρωταγωνιστή αφού ο ίδιος παίκτης σκόραρε ακόμα τρεις φορές στο 18′, στο 35′ και στο 75′ με το τελικό σκορ να είναι 6-0.
ΔΟΞΑ ΠΑΧΙΑΝΩΝ: Προγούλης, Κένκα (60′ Αναστασόπουλος), Ποντικάκης, Λιοδάκης, Μήτρου, Μαρκουλάκης Β. (46′ Ξηρουχάκης), Μαρκουλάκης Α., Βάλαρης (75′ Πατούλιας), Λάμτσε, Σφακιωτάκης, Καρυπίδης
ΙΩΝΙΑ 2000: Τζουγκαράκης (60′ Βλαντής), Παλιουδάκης (65′ Νταμαδάκης), Μπίτι, Κουτουρόγιαννης, Μαρακάκης, Ζιντιρίδης, Ιορντάνοφ, Νταμαδάκης, Λειβαδιτάκης, Σαρρής, Ζιβραδάκης (65′ Γκέκας)