Α’ ΕΠΣΧ: Επιστροφή στις νίκες για τα Κεραμειά

0

inka kerameia

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα των Κεραμειών αφού με δύο γκολ στο α’ ημίχρονο κατάφερε να πάρει τη νίκη από την Παλαιόχωρα με 2-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του β’ ομίλου της Α’ ΕΠΣΧ. Μόλις στο 3ο λεπτό του παιχνιδιού ο Γιούλας έπειτα από πάσα του Μανωλεδάκη έγραψε το 1-0 ενώ στο 2-0 που έγινε στο 15ο λεπτό οι ρόλοι αντιστράφηκαν και σκόρερ χρίστηκε ο Μανωλεδάκης έπειτα από πάσα του Γιούλα. Η ομάδα της Παλαιόχωρας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 44′ με τον Κουλούρη ενώ στο β’ ημίχρονο υπήρξαν ευκαιρίες εκατέρωθεν χωρίς όμως να γίνουν γκολ.

ΚΕΡΑΜΕΙΑ: Μουντζούρης, Στεφανίδης (44′ Κελαιδής), Κουνέτας, Μπαργιάνι, Λυκόπουλος, Δοξάκης, Τσεσμελής, Χαλκιαδάκης, Μποντούρι (80′ Λιωνάκης), Μανωλεδάκης (60′ Σοφουλάκης), Γιούλας

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ: Γουνάκης, Κοντάκης, Κοκολάκης, Σημαντήρας, Σεληνιωτάκης, Καστρινάκης, Περάκης, Κουλούρης, Θεοδωρακόπουλος, Δημητρουλάκης, Ροδιτάκης