Α’ ΕΠΣΧ: Νέο διπλό για τον Αστέρα Μανολιόπουλου!

0

asteras manoliopoulou

Μετά το διπλό στην Παλαιόχωρα με 2-4 της προηγούμενης αγωνιστικής, ο Αστέρας Μανολιόπουλου πήρε ένα ακόμα διπλό αυτή τη φορά στα Νεροκούρου με 2-3 και έβαλε γερές βάσεις και σημαντική υποψηφιότητα για μια θέση στον όμιλο ανόδου. Στο 35ο λεπτό έγινε το 0-1 με το πλασέ του Μαρκοδούνα, ενώ στο 52′ ισοφάρισε για τον Ηρακλή Νεροκούρου ο Βακαλουνάκης. Στο 62′ ο Λεβεντέλης έπειτα από εκτέλεση φάουλ με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους και στο 74′ ο Κουκουτσάκης με σουτ σημείωσε το 1-3. Στο 85ο λεπτό, ο Ηρακλής το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να μειώσει με τον Διαμαντή.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ: Κελάκης, Αγγελάκης, Καράκης, Διαμαντής, Καραδάκης, Καλαδράνης, Βακαλουνάκης, Χαμτζάι, Μπειλόγλου, Ξανθάκης, Μανελάρι
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝΟΛΙΟΠΟΥΛΟΥ: Φραγκούλης (λ.τρ. 80′ Φερετζάκης), Λεβεντέλης (88′ Πρωιμάκης), Κατσαρός, Σκουμπάκης, Κουκουτσάκης, Παπούλιας, Μαρκοδούνας, Μαυρομάτης, Ροκάκης, Παπάς (75′ Αθανασιάδης), Κανσής

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.