Α’ ΕΠΣΧ: Νέο διπλό για τον Αστέρα Μανολιόπουλου!

0

asteras manoliopoulou

Μετά το διπλό στην Παλαιόχωρα με 2-4 της προηγούμενης αγωνιστικής, ο Αστέρας Μανολιόπουλου πήρε ένα ακόμα διπλό αυτή τη φορά στα Νεροκούρου με 2-3 και έβαλε γερές βάσεις και σημαντική υποψηφιότητα για μια θέση στον όμιλο ανόδου. Στο 35ο λεπτό έγινε το 0-1 με το πλασέ του Μαρκοδούνα, ενώ στο 52′ ισοφάρισε για τον Ηρακλή Νεροκούρου ο Βακαλουνάκης. Στο 62′ ο Λεβεντέλης έπειτα από εκτέλεση φάουλ με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους και στο 74′ ο Κουκουτσάκης με σουτ σημείωσε το 1-3. Στο 85ο λεπτό, ο Ηρακλής το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να μειώσει με τον Διαμαντή.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ: Κελάκης, Αγγελάκης, Καράκης, Διαμαντής, Καραδάκης, Καλαδράνης, Βακαλουνάκης, Χαμτζάι, Μπειλόγλου, Ξανθάκης, Μανελάρι
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝΟΛΙΟΠΟΥΛΟΥ: Φραγκούλης (λ.τρ. 80′ Φερετζάκης), Λεβεντέλης (88′ Πρωιμάκης), Κατσαρός, Σκουμπάκης, Κουκουτσάκης, Παπούλιας, Μαρκοδούνας, Μαυρομάτης, Ροκάκης, Παπάς (75′ Αθανασιάδης), Κανσής