Α’ ΕΠΣΧ: Λύγισε την Ασπίδα στο 83′ ο Άρης Βουκολιών!

0

doksa aris voukolion

Στο 83ο λεπτό πήρε τη νίκη με 2-1 ο Άρης Βουκολιών από την αξιόμαχη Ασπίδα, η οποία πάλεψε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι όμως δεν τα κατάφερε. Στο 28ο λεπτό ο Ντούπης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0 ενώ η ομάδα του Κώστα Ηλιάκη στη συνέχεια πίεσε και ισοφάρισε στο 70′ όταν ο Κατσιμπουρνάς πάσαρε στον Μανιουδάκη και εκείνος με προσωπική ενέργεια έγραψε το 1-1. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 83′ ο Ντούπης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
ΑΡΗΣ ΒΟΥΚΟΛΙΩΝ: Συροκάκης, Λιοδάκης (65′ Καβρουλάκης), Παπαδάκης (20′ λ.τρ. Παπακαστρίτσιος), Καβακόπουλος, Ράπτης, Τζαγκαράκης, Παπαδάκης, Ντούπης, Λύκας, Ανιάγκμε, Βακαλουνάκης (78′ Νταγκουνάκης)
ΑΣΠΙΔΑ: Παγιαλάκης, Κιρμιτζής, Δασκαλάκης, Καραθανάσης (45′ λ.τρ. Μπουζουνιεράκης), Ντορίν, Κατσιμπουρνάς, Μπορμπουδάκης (60′ λ.τρ. Καλιοζής), Μήτρου, Ζουμπατόπουλος, Λούλος, Μανιουδάκης