Φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα τον ΔΑΑΟΧ (HL)

0

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του ΙΝΚΑ όπου »φιλοδώρησε» τον ΔΑΑΟΧ με 4 γκολ και πήρε τη νίκη στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, παρόλο που αγωνιζόταν τυπικά εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική του β’ ομίλου της Α’ ΕΠΣΧ. Η ομάδα του Μανόλη Μπασιά άνοιξε το σκορ με τον Σταφινάκη με σουτ έξω από την περιοχή ενώ στο 40′ ο »Γώνιω» με πλασέ από κοντά ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-2. Ένα λεπτό αργότερα, ο Βούρας έγραψε το 0-3 ενώ στο 76′ ο Μουτσάνι ο οποίος είχε περάσει στο παιχνίδι περίπου δέκα λεπτά νωρίτερα, έκανε το 0-4. Ο ΔΑΑΟΧ μείωσε πριν το τέλος του παιχνιδιού με αυτογκόλ του Λέντι σε 1-4, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.
ΙΝΚΑ: Κοτρωνάκης, Δασκαλάκης, Μουτζούρης, Λέντι, Σταφινάκης, Τζωρτζάκης, Δοντσίδης, Βούρας, Δράμι (75′ Σκευοφύλαξ), Ρικουνάκης (65′ Αργύρης), Γωνιωτάκης (55′ Μουτσάνι)