Α’ ΕΠΣΧ (όμιλος παραμονής): Νίκες παραμονής για Ηρακλή, Αστέρα και Πανακρωτηριακό

0

panakrwtiriakos-1

Με νίκες παραμονής για Ηρακλή, Αστέρα και Πανακρωτηριακό άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής στον όμιλο παραμονής του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Χανίων.

Ο Ηρακλής υποδέχθηκε την ΑΕ Κυδωνίας στα Νεροκούρου και με τα γκολ των  Καλυκάκη, Τοντινίδη (2) και Δελήμπαση επικράτησε εύκολα με 4-0 παίρνοντας ένα πολύτιμο για την σωτηρία «τρίποντο».

Ο Αστέρας Μανολιόπουλου πανηγύρισε του τρεις βαθμούς κόντρα στον Γρανίτη με σκορ 2-1, στον Πλατανιά, σε ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από εντάσεις και διακοπή.

Ο Γρανίτης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Λόγκο πήρε το προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο, με δύο γκολ του Ράντεβ (79΄, 89΄πεν.) ο Αστέρας πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς. Το παιχνίδι διεκόπη για δέκα λεπτά, στο 17ο λεπτό, λόγω των υβριστικών συνθημάτων που ακουγόντουσαν από τους φιλοξενούμενους προς το διαιτητικό τρίο, Μπερτάκης Καντεράκη Βερυκάκη. Με την ομάδα του Γρανίτη να έχει πολλά παράπονα από τους διαιτητές.

Στο τελευταίο παιχνίδι του Σαββάτου ο Πανακρωτηριακός  νίκησε με 2-0 την Δόξα στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» στη Μοναχή Ελιά. Οι νικητές άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4΄ με γκολ του Κυριακάκη ενώ ο Λυχνάκης στο 32΄έκανε το 0-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.