Β΄ ΕΠΣΧ: Κορυφή… για Θύελλα

0

Thyella-kalathenwn-goal

Με έξι παιχνίδια άνοιξε η 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Χανίων, την Κυριακή (6/1), εκεί όπου η Θύελλα έπιασε τον Παγχανιακό κορυφή.

Σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να είχε αναβληθεί λόγο των άσχημων καιρικών συνθηκών η Θύελλα Καλάθενων πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα, επί της ΑΕΚ Χανίων, με γκολ του Γιαννουδάκη και… έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα τον Παγχανιακό.   Η ΑΕΚ είχε πάρει το προβάδισμα στο 75΄με γκολ του Τεκίδη, ενώ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 79΄με γκολ του Σταμπουλή, για να σκοράρει ο Γιαννουδάκης στις καθυστερήσεις του αγώνα και να χαρίσεις στην ομάδα του το «τρίποντο», διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Νίκη στις καθυστερήσεις πήρε και ο Απόλλων επί της Δάφνης με τελικό σκορ 2-1, ενώ, ακόμα ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος ήταν αυτό ανάμεσα στον Τιτάν και τον Φωστήρα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ λίγο πριν την λήξη του αγώνα, με τελικό σκορ 1-1.

Στην μέση του βαθμολογικού πίνακα έχει σταθεροποιηθεί η ομάδα του ΙΝΚΑ με τις εκτός έδρας νίκες του. Ακόμα μία πανηγύρισε σήμερα, Κυριακή (6/1), επί της Άμιλλας, με σκορ 3-1, στον Πλατανιά. Οι Νέοι Χανίων επικράτησαν του Νέου Αστέρα με 2-1 με ανατροπή στο σκορ και βρίσκονται πλέον στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο τελευταίο ματς της ημέρας ο Άρης Βουκολιών επικράτησε εκτός έδρας του Πλατάνου με σκορ 4-1 και είναι πολύ κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.