Βαριά ήττα με 3-6

0

Προβλημάτισε και απογοήτευσε ο ΑΟ Χανιά με την ήττα, με 3-6, κόντρα στην Επισκοπή στο Εθνικό Στάδιο Χανίων, το Σάββατο (24/11), για την 5η αγωνιστική της Football League 2.

Ο ΑΟ Χανιά με αρκετά αμυντικά προβλήματα δέχτηκε δύο γκολ στο καλό του πρώτο ημίχρονο, όμως κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια έχοντας το σκορ υπέρ του με 3-2. Όμως, σε ένα καταστροφικό για αυτόν 2ο ημίχρονο, δέχτηκε, σε δύο λεπτά μέσα, δύο γκολ και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-4. Από εκεί και πέρα δεν κατάφερε να αντιδράσει και το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου για την Επισκοπή, που, με τον Τριανταφύλλου να σκοράρει τέσσερις φορές, πήρε μεγάλη νίκη στο Εθνικό Στάδιο Χανίων με 3-6.

Το πρώτο ημίχρονο μπήκε καλά ο ΑΟΧ ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4΄ με τον Μποτωνάκη και διπλασίασε στο 10΄ με τον Γωνιωτάκη. Ωστόσο, η Επισκοπή μείωσε στο 21΄ με τον Τριανταφύλλου, με τον Κέρι να χάνει σπουδαία ευκαιρία ένα λεπτό αργότερα, 22΄, που μετά από σουτ η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και μετά να «σκάει» στην γραμμή πάνω, με τους αμυντικούς της Επισκοπής να διώχνουν στην συνέχεια την μπάλα, με τον ΑΟΧ να φωνάζει, και ίσως όχι άδικα, πως η μπάλα πέρασε την γραμμή και έπρεπε να μετρήσει γκολ. Από την στιγμή που δεν έγινε το 3-1 για τα Χανιά η Επισκοπή κατάφερε να ισοφαρίσει, σε 2-2, στο 28΄ πάλι με τον Τριανταφύλλου. Όμως ο ΑΟΧ και πάλι πήρε το προβάδισμα με γκολ του Κέρι στο 32′, ο οποίος είχε δεύτερο δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με την τύχη να του γυρνάει την πλάτη για ακόμα μία φορά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε καταστροφικά για τον ΑΟΧ, μιας και δεν κατάφερε να «παγώσει» το παιχνίδι και η Επισκοπή, αρχικά, κατάφερε στο 51′ με τον Σελινιωτάκη να ισοφαρίσει και με τον Τζέκο δύο λεπτά αργότερα , στο 53΄, να πάρει το προβάδισμα με 3-4. Εκεί φάνηκε και η απειρία κάποιων παιχτών του ΑΟΧ που δεν κατάφεραν να σηκώσουν κεφάλι μετά από την ψυχρολουσία των δύο γκολ και δέχτηκαν ακόμα δύο τέρματα φεύγοντας από το γήπεδο με το βαρύ τελικό σκορ 3-6.

Α.Ο.Χανιά (Μ.Σεροπιάν): Χωραφάκης, Κορτσινίδης, Μποχώνης, Κέρι, Ψυχουντάκης, Ταταράκης, Ιωαννίδης, Πάγκαλος, Τσαρτσίδης, Γωνιωτάκης, Μποτωνάκης

Μαρκαντωνάκης, Παπαδάκης, Καμπλιώνης, Τσιτλακίδης, Ζντράβγκοβιτς, Μπαρτζίδης, Τζανάκης.

Επισκοπή (Ηλ.Μπουλιός): Νικηφόρος, Ψωμάς, Μπαμπουλάκης, Σελινιώτάκης, Τζέκος, Μαραθιανός, Τριανταφύλλου, Δελήμπασης, Κοζανίδης, Αντιασβίλι,