Βουντού έχουν κάνει στο Ε.Σ Χανίων! (photos)

0

aox-voudou

Μια ακόμη εντός έδρας ήττα,μια ακόμα χαμένη ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Αυτή τη φορά ήταν σειρά του Αστέρα Μαγούλας να πάρει το τρίποντο από την -καταραμένη για τον ΑΟΧ-έδρα του Εθνικού σταδίου Χανίων και να αφήσει και πάλι τη Χανιώτικη ομάδα να ψάχνει εκ νέου πόντους για την είσοδο στην εξάδα.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Δημητριάδης στο 56΄ και στις καθυστερήσεις ο Χρυσάφης.

Την κόκκινη κάρτα του διαιτητή είδε ο Μποχώνης.

Πρώτο ημίχρονο

Ο ΑΟΧ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι προσπαθώντας να πετύχει γρήγορα ένα γκολ που θα τους απέβαλε το άγχος και θα του έδινε ώθηση για την συνέχεια του ματς, ωστόσο, αυτό δεν έγινε μιας και η αστοχία στο Εθνικό Στάδιο Χανίων συνεχίζεται…  Οι παίκτες του Μουράτ Σεροπιάν δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τα στημένα που κέρδισαν γύρο από την περιοχή του Μπαλασάκη ο οποίος ήταν σε πολύ καλή μέρα. Σε αντίθεση η Μαγούλα από την αρχή έπαιξε αρκετά κλειστά, παίζοντας με αντεπιθέσεις και μάλιστα είχε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο κυρίως με τον Χρυσάφη να πετύχει ένα γκολ. Ωστόσο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 0-0.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο η χανιώτικη ομάδα μπήκε και πάλι πιο δυνατά όμως οι φιλοξενούμενοι πιο ψύχραιμοι στις ευκαιρίες που τους δόθηκαν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 56΄με σουτ του Δημητριάδη μετά από πάσα του Χρυσάφη, ενώ, από το γκολ και μετά οι παίκτες της Μαγούλας έπαιξαν καλά του παιχνίδι των καθυστερήσεων και του αντι-ποδόσφαιρου μιας και σε κάθε ευκαιρία έδιωχναν μακριά την μπάλα ψάχνοντας τον Χρυσάφη. Στο 79’ ο Αστέρας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Τριάντου και εκεί ο ΑΟΧ ανέβηκε ψηλά πιέζοντας για την ισοφάριση. Μία ισοφάριση που θα μπορούσε να έρθει στο 89΄όταν ο Ψυχουντάκης έπιασε ένα γυριστό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή ωστόσο ο Μπαλασάκης έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα σε κόρνερ κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του. Ενώ στο 89΄ήρθε η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΑΟΧ ώστε να ισοφάριση και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό όμως το σουτ του Γωνιωτάκη κατέληξε στο δοκάρι. Και αφού στο 90΄ήταν η σειρά του ΑΟΧ να μείνει με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μποχώνη με απευθείας κόκκινη κάρτα, στο 91΄ο Χρυσάφης έφυγε στην αντεπίθεση και σημείωσε το τελικό 0-2.

ΑΟ Χανιά (Μ. Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλους, Κορτσινίδης (55’ Σαντριάς), Μποχώνης, Βουρβουχάκης Ψυχουντάκης (83’ Ζντραβκοβίτς), Τσάτσος, Παπαζούδης (70’ Μποτωνάκης), Τσατσαρής , Δουμάνης, Πάγκαλος, Γωνιωτάκης

Αστέρας Μαγ. (Α. Πριόνας) : Μπαλασάκης, Ιατρού, Ιακωβάκης, Μπιμπίρης, Χάλαρης, Κορνελάτος, Χρυσάφης, Δημητριάδης (75’ Αλεξίου), Παγώνης (80’ Οικονομόπουλος), Μαρίνου (70’ Μπεχλής), Τριάντος.