Β’ ΕΠΣΧ: «Διπλά» για Παγχανιακό,Τιτάν, «άσσοι» για Άρη,Ποσειδώνα

0

aek-xanion-600

Παγχανιακός, Τιτάν, Άρης και Ποσειδώνας ήταν οι νικητές στα παιχνίδια που άνοιξαν την 19η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Χανίων.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Παγχανιακό με σκορ 5-2 επί της Δάφνης στο Εμπρόσνερο. Το παιχνίδι για τον Παγχανιακό ξεκίνησε… στραβά καθώς στο 12′ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ποντικάκη. Στο 17′ όμως ο Γιούλας με το 24ο φετινό του τέρμα άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει η Δάφνη στο 25′ με τον Μοχλάκη. Στο 30′ ο Παγχανιακός πήρε εκ νέου προβάδισμα με τον Μακρή- Τσαλίκη με κοντινή προβολή, για να ισοφαρίσει και πάλι η Δάφνη με τον Κουτσουπάκη στο 44′. Στο δέυτερο ημίχρονο τα γκολ τον Σκεπασιανού (50′), Κόσεκ (79′) και Δελιανίδη (81′) έδωσαν την νίκη στην ιστορική ομάδα της Νέας Χώρας.

Στον Αλικιανό ο Τιτάν πήρε σημαντική νίκη με 3-1 επί του Χάλη με σκόρερ τους Ι. Μανανεδάκη (6′) και Π. Πετράκη (44′ & 58′). Για τον Χάλη είχει ισοφαρίσει προσορινά σε 1-1 ο Κοπάτσι στο 17′.

Ένα γκολ από τον Σ. Μπουτζαλή στο 65′ ήταν αρκετό για να κάμψει την αντίσταση της Άμιλλας ο Ποσειδώνας στο γήπεδο της Σούδας.

Στον Ταυρωνίτη ο Άρης Βουκολιών κέρδισε με 2-0 την Α.Ε.Κ. Χανίων και πήρε την ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 40′ με τον Γιανναράκη έπειτα από δυνατό διαγώνιο σουτ, έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΑΕΚ ισορρόπησε το παιχνίδι και προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης χάνοντας ευκαιρίες κυρίως με τον Σταμπουλή. Στο 85′ όμως σε μια αντεπίθεση ο Άρης κατάφερε διαμορφώσει το  τελικό 2-0 με σκόρερ τον Παναγιωτάκη. Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια από εκτελέσεις φάουλ του Γιανναράκη στο 31′ και 64′.