Δ(ρ)άγκωσε τον… ΟΦΙ

0

kissamikos-drakakis-4

Με χατ τρικ του Δρακάκη ο Κισσαμικός δάγκωσε… εκτός έδρας τον ΟΦΙ, για την 11η αγωνιστική για τον 10ο όμιλο στο Περιφερειακό πρωτάθλημα.

Με πρωταγωνιστεί τον Γιάννη Δρακάκη που «πυροβόλησε» τρεις φορές την ομάδα της Ιεράπετρας στο πρώτο ημίχρονο ο Κισσαμικός νίκησε με το τελικό 1-3 και παρέμεινε ψιλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Τα πρώτα λεπτά ήταν καθαρά αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες με τα «δελφίνια» όσο περνάνε τα λεπτά να ανεβάζουν την απόδοσή τους και στο 30΄ ο Δρακάκης έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα, 32΄, ο επιθετικός του Κισσαμικού βρήκε και πάλι δίχτυα για το 0-2, ολοκληρώνοντας το χατ τρικ του στο 40΄ για το 0-3 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα από το Καστέλι ήθελε να κρατήσει το υπέρ της σκορ με το μυαλό της να είναι κυρίως στην άμυνα και την ομάδα από την Ιεράπετρα να μειώνει σε 1-3 στο 47΄ με τον Χριστάκη, όμως δεν μπορούσε να κάνει κάτι το ιδιαίτερο ώστε να απολύσει τον Κισσαμικό και έτσι έμεινε αυτό το σκορ μέχρι το τέλος.