Δεν άρπαξε την ευκαιρία

0

Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο ΑΟΧ με τον Πανσερραϊκό στα Περιβόλια, για την 11η αγωνιστική της Β΄Εθνικής. Η ομάδα του Γιώργου Λυρώνη προηγήθηκε με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Μασάδο, ενώ στο 68΄ άλλαξαν οι ισορροπίες, αφού αποβλήθηκε ο Μπεριάν, όμως, το γκολ του Ρούτση με κεφαλιά στο 47΄ ήταν αυτό που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο ΑΟ Χανιά ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι στο 9΄είχαν και τη μεγαλύτερη ευκαιρία, δοκάρι με τον Δεινόπαπα, ενώ ο Πανσερραϊκός που έκανε κι αυτός λίγες φάσεις, είχε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι. Μάλιστα, η ομάδα του Γιώργου Λυρώνη είχε και την ουσία, καθώς ο Μασάδο στο 13΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σκόραραν από τα… αποδυτήρια, καθώς στο 47΄ ο Ρούτσης με κεφαλιά έκανε το 1-1. Από εκεί και πέρα, ο ΑΟΧ ισορρόπησε, με τον Γιώργο Λυρώνη να ρίχνει στο ματς τους Λίτα και Σταματή, αλλά και πάλι η χανιώτικη ομάδα δεν μπορούσε να απειλήσει τον Ανδρούτσο. Στο 68΄οι ισορροπίες άλλαξαν, αφού ο Ολίσε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όμως, όχι και το 1-1, το οποίο έμεινε έως το τέλος.

ΑΟΧ (Γιώργος Λυρώνης): Μπλάζιτς, Κατρανίτσας, Καρτσαμπάς, Χατζηλιάδης, Διαμαντόπουλος, Νύκταρης Ν. (55΄Λίτα), Δεινόπαπας (71΄Σάντερσον), Ρίκκα, Μασάδο, Τσούτσης (55΄Σταματής), Γκέσιος.

Στον πάγκο: Πρίφτης, Νύκταρης Μ., Σαϊνέ, Φυντικάκης.

Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Ανδρούτσος, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Στεργιανός, Ιωαννίδης, Ολίσε, Τσιμίκας, Ρούτσης, Μπεριάν (81΄Παπαστεργίου), Ατματζίδης (89΄ Αγγελούδης), Φουρτάδο (71΄Κουκόλης).

Στον πάγκο: Μέλκας, Ραμίρες, Καψάλης, Πόποβιτς.