Δεν χάνει από την Μαγούλα!

0

Στο «0-0» έμειναν ΑΟ Χανιά και Αστέρας Μαγούλας στην Ελευσίνα, για την 6η αγωνιστική στον Νότιο όμιλο της Football League 2.

H Χανιώτικη ομάδα για ακόμα ένα παιχνίδι κόντρα στην Μαγούλα δεν έχασε επιστρέφοντας έτσι με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας και την πολύ καλή εικόνα της κυρίως στην αμυντική λειτουργία από την Ελευσίνα.

Ο Μουράτ Σεροπιάν κατέβασε την ομάδα με αρκετές αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι με την Επισκοπή. Ο ΑΟΧ πρόσεξε αρκετά την άμυνά του και κατάφερε να μην δεχτεί γκολ για πρώτη φορά φέτος. Με τον Πυθαρούλη εν τέλει να παίρνει την άδεια από τον Ελληνικό Στρατό και να παίζει κανονικά και τα 90 λεπτά του παιχνιδιού. Μάλιστα ήταν και αυτός που είχε την τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΧ στο δεύτερο ημίχρονο μετά από κόρνερ του Κέρι με καρφωτή κεφαλιά να σκοράρει για την ομάδα του και ίσος να της έδινε και το «τρίποντο», όμως ο Μητσέας του είπε «όχι».

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟ Χανιά με αμυντικούς προσανατολισμούς κράτησε το «0» στην άμυνα, όμως, επιθετικά δεν κατάφερε να κάνει κάτι καλός, μιας και η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 44΄ με ένα πολύ καλό μακρινό σουτ του Μποχώνη με τον Μητσέα να απομακρύνει με υπερένταση σε κόρνερ. Από την μεριά της η Μαγούλα δημιουργείσαι κάποιες καλές στιγμές κυρίως με τον Χρυσάφη, όμως, ο Μαρκαντωνάκης και το δοκάρι κράτησαν ανέπαφη την εστία του ΑΟΧ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΧ με τους ίδιους αμυντικούς προσανατολισμούς κράτησε με σχετική ευκολία το «0» στην άμυνα και προσπάθησε να «κλέψει» τους τρεις βαθμούς στην αντεπίθεση όμως δεν του βγήκε. Καλύτερη στιγμή για την Χανιώτικη ομάδα ήταν η καρφωτή κεφαλιά του Πυθαρούλη στο 57΄ μετά από κόρνερ του Κέρι, όμως ο Μητσέας κατάφερε με δυσκολία να απομακρύνει σε κόρνερ. Η Μαγούλα από την μεριά της δεν κατάφερε να κάνει κάτι το ιδιαίτερο στο δεύτερο ημίχρονο καθώς ο ΑΟΧ ήταν πολύ καλός αμυντικά και την κράτησε μακριά από τον Μαρκαντωνάκη. Την καλύτερη φάση την είχε στις καθυστερήσεις του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρυσάφη, όμως, ο Μαρκαντωνάκης με τα πόδια απομάκρυνε, με τον Μπιμπίρη να παίρνει το ριμπάουντ και με σουτ να στέλνει την μπάλα άουτ. Έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό με τον ΑΟΧ να φτάνει στους 4.

Φάσεις:

93΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρυσάφη έδιωξε με τα πόδια ο Μαρκαντωνάκης, στο ριμπάουντ ο Μπιμπίρης σουτ άουτ

88΄ Σέντρα – σουτ από τον Μπαρτζίδη άουτ

58΄ Κόρνερ απο Κέρι κεφαλιά από τον Ψυχουντάκη η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ

57΄ Κέρι το κόρνερ καρφωτή κεφαλιά από τον Πυθαρούλη να απομακρύνει δύσκολα ο Μητσέας σε κόρνερ

56΄Βγήκε στην αντεπίθεση ο Δουμάνης και πέρασε όλη την άμυνα σούταρε και κέρδισε το κόρνερ

45΄ Κεφαλιά Ζντράνκοβιτς απομακρύνουν οι αμυντικοί της Μαγούλας

44΄ Σουτ Μποχώνη από μακρινή απόσταση ο Μητσέας δύσκολα απομάκρυνε σε κόρνερ

36΄ Μακρινό σουτ από τον Γωνιωτάκη άουτ

28΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρυσάδη διώχνει σε κόρνερ ο Μαρκαντωνάκης

18′ Σουτ του Χρυσάφη μπλόκαρε ο Μαρκαντωνάκης

15′ Δοκάρι για την Μαγούλα με σουτ απο τον Χρυσάφη

10′ Σουτ Γωνιωτάκη χωρίς αποτέλεσμα

4΄ Δεύτερη ευκαιρία, o Μποχώνης κοντράρει το σουτ του Μπιμπίρη που ήταν έτοιμος για γκολ!

3΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα αποκρούει ο  Μαρκαντωνάκης

Αστέρας Μαγούλας (Αντώνης Πριόνας): Μητσέας, Ιατρού, Στρατομήτρος, Μπιμπίρης, Τριάντος (62’ Κορνελάτος), Μπούγιας (62’ Αλεξίου), Έβερετ (78’ Πάλλας), Δημητριάδης, Χρυσάφης, Μπέχλης, Κούκας.

Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Μαρκαντωνάκης, Μπαρτζίδης (91′ Κορτσινίδης), Μποχώνης, Κέρι (69’ Μποτωνάκης), Ψυχουντάκης, Πυθαρούλης, Ζντράβκοβιτς, Δουμάνης, Γωνιωτάκης (60΄Πάγκαλος), Βουρβαχάκης, Καμπλιώνης.