Δυσκολεύει πολύ η κατάσταση

0

Τη Κυριακή(9/4) η ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τη Θύελλα Ραφήνας στη Ραφήνα, δυσκολεύοντας έτσι πολύ το έργο της για σωτηρία. Στο 35ο λεπτό η Θύελλα έγραψε το 1-0, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη ο Μανουσάκης -με την βοήθεια αμυντικού- έσπρωξε τη μπάλα στην εστία του Βλαχάκη. Στο 44ο λεπτό η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τον Βεστάκη μετά από το βολέ του Βλαχάκη να βγαίνει σε θέση βολή όμως το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Κατσιούλης. Στην έναρξη του δευτέρου μέρους ο Γκίκας από κοντά έγραψε το 2-0 για τη Θύελλα. Η είσοδος των Αρσενίεβιτς και Ζντράβκοβιτς έκανε την ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ πολύ πιεστική με αποτέλεσμα στο 66ο λεπτό ο Καρβουνιάρης να μειώσει σε 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Γεραγωτέλλης μετά από κόρνερ.

Θύελλα: Κατσιούλης, Γκίκας, Παπαδόπουλος, Ντόσκας, Μανουσάκης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Βαζέχα, Ζέκιο, Ανδρεαδάκης, Αράπης

ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Παληγεώργος, Καρβουνιάρης, Βουρβαχάκης, Κυτράκης, Σεχου, Ντεντάκης, Δημήτρης, Σουμπασάκης, Βεστάκης, Τσιτας