Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ, 1-0 τον Λεβαδειακό.

0

Ο ΠΑΟΚ ήθελε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό για να επιστρέψει στις νίκες… Έπειτα από ένα σερί άσχημων αποτελεσμάτων, η ομάδα του Γιώργου Δώνη πήρε τελικά τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Λίνο, οποίος σκόραρε με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 69’.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ έσπασε το σερί των 4 νικών των φιλοξενούμενων

Στο 5ο λεπτό ο Πόι έκανε το σουτ αριστερά της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

Στο 11ο λεπτό και πάλι ο ΠΑΟΚ κινδύνευσε! Το σουτ έγινε από τον Μάρτινς, ο Ροτζέριο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Η επόμενη ευκαιρία ήταν για την ομάδα του ΠΑΟΚ. Η σέντρα έγινε από τα αριστερά όπως επιτίθεται η ομάδα του ΠΑΟΚ, ο Φωτάκης πετάχτηκε και βρήκε με προβολή τη μπάλα η οποία πέρασε άουτ στο 20′.

Στο 29’ ο Κάτσε έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Κυριακίδης έδιωξε.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Λίνο έκανε την επικίνδυνη σέντρα, μως ο Κυριακίδης έδιωξε προ του Σαλπιγγίδη.

Στο 39′ ο Λίνο έκανε εξαιρετική σέντρα, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά, η οποία πέρασε άουτ. Ο επιθετικός μάλλον ήθελε να γυρίσει σε κάποιον επερχόμενο συμπαίκτη του.

Τρία λεπτά μετά ο Ρομπέρ σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε αποφασισμένος!

Στο 50’ ο Λίνο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κυριακίδη

Ένα λεπτό ο Σαλπιγγίδης σερβίρει στον Αθανασιάδη, όμως ο Κυριακίδης είπε «όχι!

Στο 64’ ο Φωτάκης έσωσε τον ΠΑΟΚ! Το κόρνερ έγινε, η μπάλα δεν έπεσε κάτω και ο Φωτάκης έδιωξε στην γραμμή την κεφαλιά του Μεντί.

Στο 69’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίνο!

Στο 71’ ο Φωτάκης λίγο έλειψε να κάνει το 2-0, μιας και το σουτ του πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη!

Στα επόμενα λεπτά τίποτα το ιδιαίτερο δεν συνέβη στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει τη νίκη με 1-0 κόντρα στην ομάδα της Λιβαδειάς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Δώνης): Χακόμπο, Κωνσταντινίδης, Κουμαλό, Ιντζίδης, Λίνο (81΄ Σταφυλίδης), Λάζαρ, Κάτσε, Ρομπέρ (58΄ Λόρενς), Φωτάκης, Σαλπιγγίδης (86΄ Πόποβιτς), Αθανασιάδης

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Χοσέμι, Γεωργίου, Μεντί, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Ακόστα (83′ Μαχαίρας), Πόι (53′ Ρομέου), Ροτζέριο, Βασιλείου (79′ Μίλιεβιτς)