Επεισοδιακή νίκη τον έφερε στην 3η θέση (HL)

0

kissamikos-goal-panigirsmoi

Επεισοδιακή νίκη για τον Κισσαμικό επί του ΠΑΟ Κρουσώνα με σκορ 2-1, στο Καστέλι, για την 12η αγωνιστική του Περιφερειακού πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι που είχε δεκάλεπτη διακοπή και ένα ακυρωθέν γκολ για του φιλοξενούμενους ο Κισσαμικός με τα γκολ των Δρακάκη (43′) και Ρουσάκη (65′) πήρε τη νίκη και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Για τον ΠΑΟΚ είχε ισοφαρίσει στις αρχές του δευτερου ημιχρόνου ο Κουράκης.

Το παιχνίδι στιγματίστηκε με την φάση του 82΄ όταν ο Χαλκιαδάκης σκόραρε για τους φιλοξενούμενους και ο διαιτητής κ. Παπαδόπουλος αρχικά έδειξε σέντρα, ωστόσο, μετά από έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι στο γκολ ο Φραγκιαδάκης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Η φάση δεν τελείωσε εκεί όμως μιας και ο διαιτητής μετά από μικρή σύσκεψη με τον βοηθό του ακύρωσε το γκολ, με τις εντάσεις να έρχονται από τους φιλοξενούμενους και τον κ. Παπδαδόπουλο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για περίπου πέντε λεπτά και να επιστρέφει ώστε να συνεχίσει το παιχνίδι που έληξε μετά από λίγο με νικητή τον Κισσαμικό, που πλέον είναι σε τροχιά… ανόδου.

Κισσαμικός (Βασίλης Γκούμπλιας): Βλαχάκης, Ντεντάκης, Ρουσάκης, Μουρκάκης, Καρβουνιάρης, Ζ. Κομπογεννητάκης, Δαμανάκης (75’ Λιονάκης), Κ. Σταυρακάκης (63’ Φραγκιουδάκης), Δρακάκης, Κουλάκης, Χατζηλιόντας (81’ Βαρουξάκης).

ΠΑΟΚ (Τόλης Παπακώστας): Καλομοίρης, Μασέλης, Α. Σταυρακάκης (27΄Δουκιαντζάκης), Ν. Κουράκης, Χαλκιαδάκης, Αναγνωστάκης, Σκουτέλης, Μπαστάκης, Μακατουνάκης (67΄ Σούρσος), Καπετανάκης, Νταουσιάνης (75’ Τσαφαντάκης).