Επιτέλους…

0

Με γκολ του Καρτσαμπά ο ΑΟ Χανιά νίκησε εντός έδρας τον Αγροτικό Αστέρα με 1-0 και πανηγύρισε το πρώτο του εντός έδρας «τρίποντο» στο πρωτάθλημα. Κάκιστη η διαιτησία, σε ένα παιχνίδι με πολλές δυνατές μονομαχίες και νεύρα.

Το ματς

Ο ΑΟ Χανιά μπήκε στο παιχνίδι με όρεξη, αλλά οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα έκαναν σκληρά μαρκαρίσματα με αποτέλεσμα να… τραβήξουν χειρόφρενο στον ρυθμό του παιχνιδιού. Η ομάδα του Θωμά Γράφα είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι, με τον Τσούτση στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να σουτάρει, αλλά η μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.

Καλύτερα ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Χανιά, ο οποίος κυκλοφορούσε την μπάλα και ήταν πιο απειλητικός. Οι γηπεδούχοι μετουσίωσαν την υπεροχή τους σε γκολ στο 53΄με τον Καρτσαμπά να ανοίγει το σκορ και όλους του παίκτες του ΑΟ Χανιά να γίνονται ένα με τον Θανάση Δεινόπαπα, του οποίου έφυγε από τη ζωή ο πατέρας και να του αφιερώνουν το γκολ.

Με δυνατές μονομαχίες και πολλά νεύρα κύλησε η συνέχεια, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το παιχνίδι με 9 παίκτες, αφού Τσεμπερίδης και Οικονόμου είδαν την κόκκινη κάρτα. Το τελευταίο «σφύριγμα» του Ανδρονικίδη βρήκε τον ΑΟ Χανιά νικητή, με τελικό σκορ 1-0.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Μασάδο, Μπριλάκης, Γεωργίου (43΄Χατζηλιάδης), Ηρακλής (74΄Ν. Νύκταρης), Τσούτσης, Παγώνης, Γκέσιος (83΄ Δεινόπαπας), Σάντσερσον, Σαϊνέ, Καρτσαμπάς.

Στον πάγκο: Βλαχάκης, Σταματής, Ρίκκα, Διαμαντόπουλος.

Αγροτικός Αστέρας (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιακουμής, Σκλιοπίδης, Καπίας, Σαρακατσάνος, Αμαραντίδης, Τσεμπερίδης, Οικονόμου, Τοπούζης (67΄Θεοδωρίδης), Γέσιτς, Καθάριος (23΄λ. τρ. Γιάντσης), Βελλίνης (68΄Κουτσοσπύρος).

Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Παλάσκας, Σαμουηλίδης, Μικρυδημήτρης.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.