Επτά μετάλλια στο Πανελλήνιο Παμπαίδων και Παγκορασίδων Α/Β

0

Την κατάκτηση επτά μεταλλίων εκ των οποίων τέσσερα χρυσά, πανηγυρίζει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Κατηγοριών Παμπαίδων και Παγκορασίδων Α/Β.

 

Ειδικότερα, ο Απόστολος Παπαστάμος κατάφερε να κρεμάσει στο λαιμό του τρία χρυσά μετάλλια και να αποδείξει και πάλι ότι θεωρείται, ορθώς, ένα από τα μεγάλα ταλέντα της ελληνικής κολύμβησης και πάνω στον οποίο θα εναποτεθούν πολλές ελπίδες για το μέλλον του αθλήματος.

 

Ο Χανιώτης αθλητής ήταν 1ος σε όλα τα αγωνίσματα που έλαβε μέρος και συγκεκριμένα αυτά των 200μ. πεταλούδα με 02:09.41, 200μ. μικτή ατομική με επίδοση 02:10.82 και 400μ. μικτή ατομική με χρόνο 04:34.20, στην Κατηγορία Παμπαίδων Α, όπου μάλιστα, η επίδοσή του (400μ. μικτή ατομική) αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ στην συγκεκριμένη ηλικιακή Κατηγορία.

 

Το τέταρτο χρυσό μετάλλιο κατακτήθηκε από τον Θανάση Δημουλιό στα 50μ. ελεύθερο Παμπαίδων Β, με τον αθλητή του Ν.Ο. Χανίων να πετυχαίνει χρόνο 00:26.40. Επίσης ο Δημουλιός είχε κι ένα ασημένιο μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 00:57.74.

 

Δύο ακόμα μετάλλια στον Ν.Ο.Χ., χάρισε, η Ευαγγελία Δρουμπάκη στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β, ασημένιο στα 50μ. ύπτιο με επίδοση 00:31.98 και χάλκινο στα 100μ. του ίδιου αγωνίσματος με χρόνο 01:09.25.

 

Ακόμα ο Ναυτικός Ομιλος είχε 7 συμμετοχές σε τελικούς με τη Νικολέτα Πλοκαμάκη, τη Χρυσή Πετράκη και τον Θανάση Δημουλιό, γεγονός που πιστοποιεί την πολύ καλή του παρουσία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη από την περασμένη Παρασκευή 10 έως και την Κυριακή 12 Ιουλίου στην Πάτρα.

 

ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

 

  • Απόστολος Παπαστάμος 200μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α 1. 02:09.41 (ΧΡΥΣΟ)
  • Απόστολος Παπαστάμος 200μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Α 02:10.82 (ΧΡΥΣΟ)
  • Απόστολος Παπαστάμος 400μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Α 04:34.20 (ΧΡΥΣΟ)
  • Θανάσης Δημουλιός 50μ. ελεύθερο Παμπαίδων Β 00:26.40 (ΧΡΥΣΟ)
  • Θανάσης Δημουλιός 100μ. ελεύθερο Παμπαίδων Β 00:57.74 (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)
  • Ευαγγελία Δρουμπάκη 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 00:31.98 (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)
  • Ευαγγελία Δρουμπάκη 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 01:09.25 (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ

 

  • Χρυσή Πετράκη 50μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 00:35.76 (4η θέση)
  • Νικολέτα Πλοκαμάκη 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:29.15 (5η θέση)
  • Νικολέτα Πλοκαμάκη 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:32.96 (6η θέση)
  • Νικολέτα Πλοκαμάκη 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:10.36 (7η θέση)
  • Θανάσης Δημουλιός 50μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β 00:29.23 (7η θέση)
  • Χρυσή Πετράκη 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 02:49.12 (7η θέση)
  • Χρυσή Πετράκη 100μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 01:18.96 (8η θέση)

 

ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

50μ. ύπτιο

Παμπαίδων Β

13η θέση. Στέφανος Χαλκιαδάκης 00:33.51

Παγκορασίδων Α

  1. Αντωνία Πετράκη 00:35.04

Παγκορασίδων Β

  1. Νίκη Λεδάκη 00:37.76
  2. Ευτυχία Καζάση 00:38.93

 

100μ. ύπτιο

Παμπαίδων Β

  1. Στέφανος Χαλκιαδάκης 01:12.37
  2. Βασίλης Μιχαηλίδης 01:18.31

Παγκορασίδων Α

  1. Αντωνία Πετράκη 01:14.76

Παγκορασίδων Β

  1. Νίκη Λεδάκη 01:18.88
  2. Ευτυχία Καζάση 01:21.49

200μ. ύπτιο

Παμπαίδων Β

  1. Στέφανος Χαλκιαδάκης 02:35.07
  2. Βασίλης Μιχαηλίδης 02:45.26

Παγκορασίδων Α

  1. Αντωνία Πετράκη 02:39.34

Παγκορασίδων Β

  1. Ευαγγελία Δρουμπάκη 02:35.59
  2. Νίκη Λεδάκη 02:46.84
  3. Ευτυχία Καζάση 02:51.71

 

100μ. πρόσθιο

Παμπαίδων Α

  1. Στέλιος Τζουγκράκης 01:23.41

Παγκορασίδων Α

  1. Αντζελα Ζγκουρού 01:31.87

Παγκορασίδων Β

  1. Νίκη Πετράκη 01:30.80

 

200μ. πρόσθιο

Παμπαίδων Α

  1. Στέλιος Τζουγκράκης 03:02.21

Παγκορασίδων Α

  1. Αντζελα Ζγκουρού 03:16.22

Παγκορασίδων Β

  1. Νίκη Πετράκη 03:12.77

 

200μ. ελεύθερο

Παμπαίδων Α

  1. Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:20.24

 

400μ. ελεύθερο

Παμπαίδων Α

  1. Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 04:50.28

 

200μ. μικτή ατομική

Παμπαίδων Α

  1. Στέλιος Τζουγκράκης 02:47.39

Παγκορασίδων Β

  1. Νίκη Πετράκη 02:54.16

 

4×200μ. ελεύθερο

Παμπαίδων Β

  1. Στέφανος Χαλκιαδάκης, Αναστάσιος Μαρινάκης, Βασίλης Μιχαηλίδης, Θανάσης Δημουλιός 09:40.23

Απάντηση

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.