Εύκολα ο Απόλλωνας τον παραπαίοντα Πύργο

0

apollon paiktes goal

Ο Απόλλων Σμύρνης έφτασε εύκολα στο 4-2 επί του Πανηλειακού που παρά το προβλήματα το πάλεψε μέχρι το τέλος.
Το απόγευμα της Κυριακής (26/10) ήταν κάτι παραπάνω από ήρεμο για την «Eλαφρά Ταξιαρχία», η οποία από νωρίς πήρε προβάδισμα στο σκορ, το κράτησε μέχρι το τέλος και έκανε απο ένα γκολ δώρο σε κάθε ημίχρονο στην ομάδα του Πύργου. Πρωταγωνιστής ποιος άλλος; Ο Ιγκόρ Ανγκούλο. Ο Ισπανός άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με προβολή έπειτα από σέντρα του Νανία, ενώ στο 31ο λεπτό ο Λαγός έγραψε το 2-0. Ο Τσίτας (33′) μείωσε πριν το ημίχρονο από την λάθος έξοδο του Κουτσόπουλου και με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ανγκούλο έστειλε πάλι την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1 (50′).
Στο 74ο λεπτό, ο Ισπανός σημείωσε και τρίτο γκολ με ωραίο βολ πλανέ και το σκορ έκλεισε ο Μπουντόπουλος που είχε πολλές φάσεις στο 88ο λεπτό μετά από λάθος γύρισμα του Γκόλια. Ο Πανηλειακός είχε και δοκάρι με τον Τσίτα στο 65ο λεπτό.

Χαρακτηριστικό της κατάστασης που επικρατεί στον Πανηλειακό είναι και τι γεγονός ότι στο φ.α δεν αναγράφτηκε το όνομα του προπονητή των φιλοξενούμενων καθώς ο άνθρωπος που δηλώθηκε σαν τέτοιος δεν είχε κανένα τυπικό έγγραφο που να το πιστοποιεί…