Κατάρρευση

Πολύ βαριά ήττα, με σκορ 4-0, υπέστη η ομάδα του Κισσαμικού στον Εύοσμο κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα στον αγώνα του Σαββάτου(11/2 15.00) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Τα ΄΄δελφίνια΄΄ παρουσιάστηκαν κατώτεροι των προσδοκιών και έγιναν έρμαιο στις διαθέσεις των παικτών του Αγροτικού Αστέρα. Η υπόθεση νίκη για την ομάδα του Εύοσμου είχε ξεκαθαρίσει από το πρώτο κιόλας ημίωρο του αγώνα, καθώς στο 30ο λεπτό προηγούνταν με 3-0. Το σκορ για την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα άνοιξε ο Γκότοβος στο 11ο λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τεγούση. Στο 17ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Εύοσμου, όταν ο Γκέσιος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λαζαρίδη. Στο 34ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με σουτ μέσα από την περιοχή ΄΄έγραψε΄΄ το 3-0, καθαρίζοντας έτσι την νίκη για την ομάδα του. Ο Κισσαμικός μετά από αυτό το σοκ προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στην μοναδική ευκαιρία του στο πρώτο ημίχρονο το σουτ του Κίκε αποκρούστηκε από τον Γιακουμή. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ακριβώς όπως το πρώτο. Ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 47ο και 52ο λεπτό προσπάθησε να σκοράρει, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Η ομάδα του Καστελλίου προσπάθησε να ισορροπήσει λίγο την κατάσταση. Στο 61ο λεπτό η κεφαλιά του Παντελάκη μετά από κόρνερ του Μαρτίνεθ αποκρούστηκε από το Γιακουμή, ενώ στο 67ο λεπτό ο Κισσαμικός διαμαρτύρεται για χέρι του Τεγούση μετά από σουt του Κίκε. Αυτή ήταν ουσιαστικά και η τελευταία προσπάθεια των ΄΄δελφινιών΄΄ για ένα γκολ. Στο 72ο λεπτό ο Φιλίπε με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του Αγροτικού Αστέρα.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: (Θάνος Χατζηαθανασίου): Γιακουμής, Ουνγιαλίδης, Γκότοβος, Αργυρίου, Κουκόλης, Τάι (66’ Βουτσιάς), Χατζής (46’ Τριανταφυλλάκος), Τεγούσης, Δεινόπαπας, Μέρντοβιτς, Γκέσιος (69’ Φιλίπε).

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Σελινιωτάκης, Τσοντάκης, Μίλιτς (46’ Γκούμας), Ενγκουέμ (46’ Μάντζης), Γιαλούσης (67’ Ποκόνγκ), Κίκε, Παντελάκης, Μαρτίνεθ, Στογιανόφ, Τσερκέζος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
ΒΟΗΘΟΙ: Δημόπουλος (Φλώρινας), Ζέρβας (Πιερίας)

Σκόρερ: 12’ Γκότοβος, 17’, 34’ Γκέσιος, 72’ Φιλίπε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.