«Κεραυνός» στο Παγκρήτιο!

0

Με νίκη μπήκε στο πρωτάθλημα ο ΑΟ Χανιά, ο οποίος επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Εργοτέλη με εκπληκτικό γκολ του Χατζηλιάδη.

Η κατάσταση των δυο ομάδων δεν ήταν η καλύτερη δυνατή και αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Ο Εργοτέλης στο ξεκίνημα ήταν ελαφρώς καλύτερος, αλλά φάσεις δεν υπήρχαν, αν και οι γηπεδούχοι έκαναν τρία σουτ, τα οποία όμως δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Μπλάζιτς.

Τουλάχιστον ο ΑΟΧ που μέχρι το 45λεπτο δεν έκανε ούτε σουτ, κατάφερε εν τέλει να απειλήσει με τον Σαΐνέ, ο οποίος από μέσα δεξιά μπήκε στην περιοχή, έκανε κοφτή ντρίμπλα, σούταρε με το αριστερό, αλλά ο Αθανασίου απόκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Χανιά δεν πρόλαβε να πατήσει γήπεδο καλά-καλά και άνοιξε το σκορ με τον Χατζηλιάδη, ο οποίος έπιασε ένα εντυπωσιακό σουτ και η μπάλα κατέληξε στο δεξί παραθυράκι του Αθανασίου.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Ηρακλείου έδειχνε να μην μπορεί να απαντήσει στο γκολ που δέχτηκε στο 47΄, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ελάχιστες, αλλά πιο ουσιαστικές ευκαιρίες, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με το 0-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Εργοτέλης (Γιάσμινκο Βέλιτς): Αθανασίου, Ρέντζας, Γρομητσάρης, Γιαλούσης, Κούρτης, Καμαρά, Φουκαράς, Μάνος (73΄Στεφάνοβιτς), Δωματάς, Μπουρσέλης (65΄Καλέ), Παμλίδης (83΄Αυγενικού).

Στον πάγκο: Δερμιτζάκης, Κυριακόπουλος, Κούρτι, Άλλα.

ΑΟ Χανιά (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Παγώνης (19΄λ.τρ. Χατζηλιάδης), Μπριλάκης, Καρτσάμπας, Κουρδάκης, Μπουζούκης, Σάντερσον, Σαΐνέ, Μασάδο (53΄Νύκταρης), Δεινόπαπας (81΄Ρίκα), Λίτα.

Στον πάγκο: Βλαχάκης, Διαμαντόπουλος, Ρούτσης, Γκέσιος.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.