Κολύμβηση: «Σάρωσαν» τα προαγωνιστικά στον Άγιο Νικόλαο

0

nox-tmima-texnikis-kolimvisis-omadiki

74 μετάλλια, εκ των οποίων  37 χρυσά, 24 ασημένια και 13 χάλκινα ήταν η συγκομιδή της Προαγωνιστικής ομάδας Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στην Παγκρήτια Διασυλλογική διημερίδα που διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο 30 και 31 Μαρτίου στο Κολυμβητήριο Αγίου Νικολάου.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Αντώνη Καλογεράκη και του Αποστόλη Γεωργιάδη είχαν πολλή καλή παρουσία καταφέρνοντας να σημειώσουν σπουδαίες επιδόσεις και να μοιράσουν πολλές ελπίδες για το μέλλον.

Στη διημερίδα πήραν μέρος συνολικά 14 Σωματεία, με το επίπεδο ωστόσο να είναι ελαφρώς πεσμένο σε σχέση με το τι συνέβαινε τα προηγούμενα χρόνια, γεγονός που οφείλεται κατά κύριο λόγο στην οικονομική κρίση.

Σε κάθε περίπτωση, ο Ν.Ο.Χ. είναι ευχαριστημένος από τις επιδόσεις και τις επιτυχίες των αθλητών του που έδειξαν ότι βρίσκονται σε πάρα πολύ καλό δρόμο στο άθλημα της Κολύμβησης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ομίλου ήταν τα εξής:

 

50μ. ελεύθερο

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Θανάσης Δημουλιός 00:31.07

Αγόρια 10 ετών

1η θέση Αλέξανδρος Κάχρης 00:33.91

Αγόρια 9 ετών

8η θέση Κωνσταντίνος Τσίγκος 00:44.28

9η θέση Πέτρος Πετράκης 00:44.71

13η θέση Ιωσήφ Ριτζάκης 00:49.45

18η θέση Λευτέρης Μαστραντωνάκης 00:54.48

Κορίτσια 10 ετών

3η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη 00:40.38

Κορίτσια 9 ετών

2η θέση Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 00:41.69

3η θέση Ιφιγένεια Ανδρεάδη 00:47.83

 

100μ. ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών

3η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 01:10.11

5η θέση Γιώργος Κολοκοτρώνης 01:21.49

Αγόρια 11 ετών

2η θέση Θανάσης Δημουλιός 01:10.51

Αγόρια 10 ετών

5η θέση Δημήτρης Διακολουκάς 01:36.52

Κορίτσια 11 ετών

2η θέση Κατερίνα Λελεδάκη 01:17.56

Κορίτσια 10 ετών

3η θέση Σοφία Θεοδοσάκη 01:32.11

 

200μ. ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών

1η θέση Απόστολος Παπαστάμος 02:17.13

2η θέση Ανδρέας Πετρακάκης 02:19.46

3η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:31.61

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 02:29.21

Κορίτσια 11 ετών

3η θέση Κατερίνα Λελεδάκη 02:48.63

Κορίτσια 10 ετών

2η θέση Σοφία Θεοδοσάκη 03:12.76

 

400μ. ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών

2η θέση Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 05:15.65

 

50μ. Πεταλούδα

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Θανάσης Δημουλιός 00:35.57

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Μαρία Λαμπαρδάκη 00:38.21

2η θέση Ευτυχία Καζάση 00:40.39

Κορίτσια 9 ετών

1η θέση Φανή-Κυριακή Περάκη 00:43.28

 

100μ. πεταλούδα

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Μαρία Λαμπαρδάκη 01:28.38


50μ. Πρόσθιο  

Αγόρια 12 ετών

9η θέση Γιώργος  Κολοκοτρώνης 00:48.69

Αγόρια 11 ετών

6η θέση Αναστάσιος Μαρινάκης 00:49.06

Αγόρια 10 ετών

4η θέση Νίκος Φαντριδάκης 00:49.21

5η θέση Δημήτρης Διακολουκάς 00:51.86

Αγόρια 9 ετών

6η θέση Πέτρος Πετράκης 00:57.66

Κορίτσια 12 ετών

2η θέση Άντζελα Ζγκουρού 00:43.58

Κορίτσια 11 ετών

2η θέση Νικολέτα Κοπάση 00:43.61

Κορίτσια 10 ετών

2η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη 00:49.42

Κορίτσια 9 ετών

1η θέση Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 00:53.27

 

100μ. Πρόσθιο  

Αγόρια 12 ετών

4η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 01:31.81

9η θέση Γιώργος Κολοκοτρώνης 01:42.13

Αγόρια 11 ετών

4η θέση Αναστάσιος Μαρινάκης 01:42.08

Αγόρια 10 ετών

4η θέση Νίκος Φαντριδάκης 01:48.38

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Χρυσή Πετράκη 01:24.25

2η θέση Άντζελα Ζγκουρού 01:34.14

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Νικολέτα Κοπάση 01:32.33

2η θέση Νίκη Πετράκη 01:34.23

Κορίτσια 10 ετών

2η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη 01:46.22

 

200μ. Πρόσθιο  

Αγόρια 11 ετών

3η θέση Αναστάσιος Μαρινάκης 03:30.14

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Άντζελα Ζγκουρού 03:18.30

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Νικολέτα Κοπάση 03:18.91

 

50μ. ύπτιο

Αγόρια 12 ετών

1η θέση Απόστολος Παπαστάμος 00:33.30

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 00:36.87

3η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 00:41.70

Αγόρια 10 ετών

2η θέση Γιώργος Πετράκης 00:47.90

5η θέση Γιώργος Τερζούδης 00:54.45

Αγόρια 9 ετών

7η θέση Μανώλης Ξεκουκουλωτάκης 00:56.74

8η θέση Χρήστος Καυκαλάς 00:56.76

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 00:35.77

4η θέση Αντωνία Πετράκη 00:40.92

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 00:38.66

4η θέση Κατερίνα Λελεδάκη 00:40.88

6η θέση Ευτυχία Καζάση 00:42.23

7η θέση Νίκη Λεδάκη 00:43.56

Κορίτσια 10 ετών

1η θέση Άννα Νταουντάκη 00:43.60

4η θέση Ελένη Περβολαράκη 00:48.02

8η θέση Αλεξάνδρα Πισσαδάκη 00:52.97

Κορίτσια 9 ετών

1η θέση Φανή-Κυριακή Περάκη 00:45.12

5η θέση Μαρία Ντεγιαννάκη 00:58.24

6η θέση Χρυσή Τζουγκράκη 01:00.64

 

100μ. ύπτιο

Αγόρια 12 ετών

2η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 01:22.56

Αγόρια 11 ετών

2η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 01:18.46

3η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 01:28.75

Αγόρια 10 ετών

3η θέση Γιώργος Πετράκης 01:40.64

5η θέση Γιώργος Τερζούδης 01:54.06

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Χρυσή Πετράκη 01:16.73

4η θέση Αντωνία Πετράκη 01:25.20

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 01:23.18

2η θέση Νίκη Πετράκη 01:25.92

6η θέση Νίκη Λεδάκη 01:32.50

Κορίτσια 10 ετών

1η θέση Άννα Νταουντάκη 01:35.81

3η θέση Ελένη Περβολαράκη 01:42.57

5η θέση Αλεξάνδρα Πισσαδάκη 01:54.95

 

200μ. ύπτιο

Αγόρια 12 ετών

3η θέση Στέλιος Τζουγκράκης 02:54.37

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης 02:53.52

2η θέση Βασίλης Μιχαηλίδης 03:08.67

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη 02:43.27

2η θέση Αντωνία Πετράκη 03:00.23

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Νίκη Πετράκη 03:00.45

3η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη 03:02.53

4η θέση Νίκη Λεδάκη 03:09.61

 

200μ. μικτή ατομική

Αγόρια 12 ετών

1η θέση Απόστολος Παπαστάμος 02:32.35

Αγόρια 10 ετών

1η θέση Αλέξανδρος Κάχρης 03:00.35

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Χρυσή Πετράκη 02:49.37

Κορίτσια 11 ετών

2η θέση Μαρία Λαμπαρδάκη 03:00.08

3η θέση Ευτυχία Καζάση 03:18.57

Κορίτσια 10 ετών

2η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη 03:38.05

 

4x100μ. ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών

1η θέση Απόστολος Παπαστάμος, Παναγιώτης Χατζησωτηράκης, Στέλιος Τζουγκράκης, Γιώργος Κολοκοτρώνης 04:50.57

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Θανάσης Δημουλιός, Στέφανος Χαλκιαδάκης, Βασίλης Μιχαηλίδης, Αναστάσιος Μαρινάκης 05:14.25

Αγόρια 10 ετών

2η θέση Αλέξανδρος Κάχρης, Νίκος Φαντριδάκης, Γιώργος Πετράκης, Δημήτρης Διακολουκάς 06:02.37

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Νικολέτα Πλοκαμάκη, Άντζελα Ζγκουρού, Χρυσή Πετράκη, Αντωνία Πετράκη 04:55.53

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Μαρία Λαμπαρδάκη, Νίκη Πετράκη, Κατερίνα Λελεδάκη, Ευαγγελία Δρουμπάκη 05:10.41

Κορίτσια 10 ετών

1η θέση Παναγιώτα Λεβεντάκη, Καλλιόπη Ματζοράκη, Άννα Νταουντάκη, Σοφία Θεοδοσάκη 06:11.34

 

4x50μ. μικτή ομαδική

Αγόρια 10 ετών

2η θέση Γιώργος Πετράκης, Νίκος Φαντριδάκης, Αλέξανδρος Κάχρης, Δημήτρης Διακολουκάς 03:00.22

Κορίτσια 10 ετών

1η θέση Καλλιόπη Ματζοράκη, Παναγιώτα Λεβεντάκη, Άννα Νταουντάκη, Σοφία Θεοδοσάκη 03:07.00

Κορίτσια 9 ετών

1η θέση  Μαρία Ντεγιαννάκη, Κωνσταντίνα Παπαδεράκη, Φανή-Κυριακή Περάκη, Ιφιγένεια Ανδρεάδη 03:29.65

 

4x100μ. μικτή ομαδική

Αγόρια 12 ετών

1η θέση Στέλιος Τζουγκράκης, Γιώργος Κολοκοτρώνης, Απόστολος Παπαστάμος, Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 05:31.25

Αγόρια 11 ετών

1η θέση Στέφανος Χαλκιαδάκης, Αναστάσιος Μαρινάκης, Θανάσης Δημουλιός, Βασίλης Μιχαηλίδης 05:55.02

Κορίτσια 12 ετών

1η θέση Χρυσή Πετράκη, Άντζελα Ζγκουρού Νικολέτα Πλοκαμάκη, Αντωνία Πετράκη 05:39.13

Κορίτσια 11 ετών

1η θέση Ευαγγελία Δρουμπάκη, Νικολέτα Κοπάση, Μαρία Λαμπαρδάκη, Νίκη Πετράκη 05:48.51

Απάντηση