Κόλλησαν στον… άσο ΑΟΧ και Κισσαμικός

0

ΑΟ Χανιά και Κισσαμικός ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στα Περιβόλια, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, αν και είχαν ευκαιρίες.

Το ματς

Τα πρώτα λεπτά κύλησαν ήσυχα, αφού και οι δύο ομάδες δεν έκαναν καμία μεγάλη ευκαιρία. Για να δούμε την πρώτη ουσιαστική φάση του ματς έπρεπε να περάσουμε το 20ο λεπτό. Ο Μάντζης βρέθηκε μέσα στην περιοχή του ΑΟΧ, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Μπλάζιτς, ο οποίος του είπε «όχι».

Η ομάδα του Θωμά Γράφα είχε και αυτή τις καλές στιγμές της, αλλά στις -επίσης- λιγοστές ευκαιρίες της δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ και έτσι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο την πρώτη μεγάλη ευκαιρία δημιούργησε ο ΑΟ Χανιά στο 58′ με τον Σταματή να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Λαζαρίδη. Η συνέχεια είχε επίσης κάποιες καλές στιγμές και για τους δύο συλλόγους, αλλά το πολυπόθητο γκολ καμία δεν κατάφερε να το βρει, με αποτέλεσμα το ματς να λήξει 0-0.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Κουρδάκης, Μπριλάκης, Παγώνης, Γεωργίου, Μπουζούκης, Ρίκκα (71΄Ηρακλής), Νύκταρης (55′ Μασάδο), Τσούτσης, Λίτα (46′ Σταματής), Δεινόπαπας (46′ Σαϊνε- 55′ Γκέσιος).

Στον πάγκο: Βλαχάκης, Κατρανίτσας, Σαϊνέ, Χατζηλιάδης, Καρτσαμπάς.

Επιπλέον ποδοσφαιριστές: Διαμαντόπουλος, Τζόρνταν, Γκέσιος.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σακελλαρίου, Ταραλίδης, Βουρβαχάκης, Σεληνιωτάκης, Πότσι (80′ Μάνιας), Βαττής, Τσοντάκης (69′ Τσικουδάκης), Λώττας (69′ Λούνα), Μάντζης (73′ Ευθυμιάδης).

Στον πάγκο: Αγριμάκης, Τσουβαλτσίδης, Τσουκάνης, Σμίλτος, Γιαννίτσης, Τσιμόντζι, Σουμπασάκης.

Το φιλμ του αγώνα μέσα από την επίσημη σελίδα του ΑΟ Χανιά

11’ Φάουλ Λώττα μπλόκαρε ο Μπλάζιτς

17’ Φάουλ Νύκταρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης

19’ Σουτ του Τσοντάκη ο Μπλάζιτς σε κόρνερ

21’ Αδύναμη κεφαλιά από τον Μάντζη εύκολα μπλόκαρε ο Μπλάζιτς

30’ Ο Λώττας σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ

36’ Φάουλ Νύκταρη ο Λαζαρίδης σε κόρνερ

39’ Πάσα Νύκταρη ο Δεινόπαπας περνάει την μπάλα πάνω από τον Λαζαρίδη αλλά άουτ.

58’ Φάουλ Μασάδο πρώτη κεφαλιά Κουρδάκη ο Σταματής από κοντά αιφνιδιάζεται και στέλνει την μπάλα άουτ.

77’ ο Γκέσιος από δεξιά πάσαρε στον Μασάδο το σουτ όμως μπλόκαρε ο Λαζαρίδης

87’ Σουτ Σελινιωτάκη έξω από την περιοχή ο Μπλάζιτς μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία.

89΄ Σουτ από τον Τσερκέζο ο Μπλάζιτς πέφτει στην αριστερή γωνία και απομακρύνει.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.