Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση με δεύτερη νίκη για Λεβαδειακό

0

levadeiakos-1

Την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε ο Λεβαδειακός, επικρατώντας της Κέρκυρας, αυτή την φορά εκτός έδρας 1-0.

Δεν δυσκολεύτηκε ο Λεβαδειακός να τσεκάρει το εισιτήριο για τους «8» του Κυπέλλου με άλλη μια νίκη κόντρα στην Κέρκυρα.

Η ομάδα της Λειβαδιάς αυτή την φορά επικράτησε 1-0 εκτός έδρας, σφραγίζοντας την συμμετοχή του στην επόμενη φάση του θεσμού μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα.

Το νικητήριο τέρμα για τον Λεβαδειακό το πέτυχε ο Ροτζέριο στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ακόστα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Στάμου προσπάθησε να διώξει την μπάλα, αλλά δεν το κατάφερε καλά. Αυτή κατέληξε στον Ροτζέριο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Το παιχνίδι είχε αρκετά χαμηλό ρυθμό, με την Κέρκυρα να μην μπορεί να απειλήσει την άμυνα του Λεβαδειακού. Από την άλλη πλευρά οι παίκτες του Λεβαδειακού χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ στην απόδοσή τους πέτυχαν ένα τέρμα, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο να φανούν ακόμη περισσότερο χαλαροί.