Λύγισε στα Τρίκαλα

0

Την ήττα με 76-67 γνώρισε το Ρέθυμνο Cretan Kings από τα Τρίκαλα εκτός έδρας στον αγώνα του Σαββάτου(25/2 17.00) για την 19η αγωνιστική της Basket League. Η ομάδα του Ρεθύμνου εμφανίστηκε ανταγωνιστική στο 1ο ημίχρονο (22-24 στο 15’), αλλά ένα κενό διάστημα στη συνέχεια έδωσε την ευκαιρία στα Τρίκαλα να ολοκληρώσουν την β’ περίοδο όντας μπροστά στο σκορ με 37-28. Στην συνέχεια ο Άρνολντ μείωσε σε 41-33 στο 22ο λεπτό της γ’ περιόδου αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά τις λύσεις για το 56-41 στο 3ο0 λεπτό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Νίκου Βετούλα με πρωταγωνιστή τον Άρνολντ προσπάθησαν να αντεπιτεθούν, κατεβάζοντας την διαφορά στο 58-49 (33ο λεπτό), όμως τα Τρίκαλα έβαλαν τα μεγάλα σουτ στην συνέχεια, παίρνοντας τη νίκη με 76-67. Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Ρόμπερτ Άρνολντ πετυχαίνοντας 17 πόντους, με τους Φιτζπάτρικ, Τάλτον και Γιαννόπουλο να σημειώνουν από 11 πόντους. Ο Γουόλτερ Λέμον στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ρεθύμνου σκόραρε 6 πόντους και είχε 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 37-28, 56-41, 76-67.

Τρίκαλα (Γιάννης Καστρίτης): Κάφεϊ 15(1), Εζιούκου 8, Μπιρούτα 13(1), Τσαγκαράκης 9(3), Μπάρλοου 21(2), Λίποβι 7(1), Καραθανάσης, Πουλιανίτης, Καλλές, Χότον, Βαρυτιάδης, Μανωλόπουλος 3(1).

Ρέθυμνο Cretan Kings (Νίκος Βετούλας): Κώττας, Χριστοδούλου 8(1), Άρνολντ 17(3), Φιτζπάτρικ 11(2), Τάλτον 11(3), Ραζής, Καμπερίδης 3, Τζαγκαράκης, Παναρετάκης, Θεοδωρίδης, Λέμον 6, Γιαννόπουλος 11.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.