Ματσάρα χωρίς… κερασάκι

0

Τους έλειψε μόνο το γκολ, το οποίο θα ήταν το… κερασάκι στην τούρτα σε ένα εντυπωσιακό ματς με πολλές ευκαιρίες. Ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Πλατανιά στο Περιστέρι, για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Το ματς

Ατρόμητος και Πλατανιάς στη δεύτερη αναμέτρηση μέσα σε λίγες ημέρες, καθώς έπαιξαν την Τετάρτη στα Χανιά για τους «16» του Κυπέλλου (0-0), είχαν καλές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερες και πιο επικίνδυνες, αφού στο 2′ η κεφαλιά του Μπρίτο σταμάτησε στο δοκάρι, στο 7′ και στο 14′ ο Λε Ταλέκ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι στα πρώτα λεπτά δεν… εμφανίστηκαν ποτέ, κατάφεραν να ισορροπήσουν κάπως και να απειλήσουν με μια ωραία έμπνευση του Ράμος στο 30΄και με τον Μουνάφο στο 40΄, αλλά το 0-0 έμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως ξεκίνησε το πρώτο 45λεπτο, έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο. Ο Ατρόμητος πατούσε καλύτερα και δημιούργησε-έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες. Όταν όμως η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έκανε την πρώτη της φάση στο β΄μέρος, παραλίγο να σημειωθεί ένα γκολ, το οποίο θα ήταν υποψήφιο για το καλύτερο της σεζόν. Στο 62΄ο Ανγκούλο αφού κέρδισε την κόντρα, έκανε το διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.

Από εκεί και πέρα, η χανιώτικη ομάδα και ο αθηναϊκός σύλλογος είχε κι άλλες καλές ευκαιρίες, αλλά αν και η εικόνα του παιχνιδιού μόνο για 0-0 δεν έδειχνε, αυτό ήταν το τελικό σκορ στο Περιστέρι.

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία (75΄Λημνιός), Ούμπιντες, Μπρίτο (63΄Μαρσελίνιο), Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ (85΄Μπαστακός).

Στον πάγκο: Μπάρκας, Μπάλλας, Θεολόγου, Κιβρακίδης.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν (73΄λ. τρ. Δημήτρης), Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς (70΄Στανισάβλιεβιτς), Ανγκούλο (87΄Αποστολόπουλος), Ράμος.

Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Ιτούα.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε επεξεργάζονται τα δεδομένα των σχολίων.