Μεγάλη χαμένη ευκαιρία

Τη Κυριακή(23/4 16.00) ο Κισσαμικός ηττήθηκε από τον Πανελευσινιακό με σκορ 2-1 στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Ελευσίνας στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος ο αγώνας δεν είχε ιδιαίτερα αξιόλογες φάσεις, με τις μονομαχίες στο χώρο του κέντρου να υπερτερούν. Η ομάδα του Πανελευσινιακού ήταν ελαφρώς καλύτερη και αναζητούσε περισσότερο το γκολ, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει κάποια απειλητική φάση για την εστία του Λαζαρίδη. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς καμία απειλητική φάση για τις δύο εστίες.
Τελείως διαφορετικό σκηνικό επικράτησε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 47ο λεπτό η ομάδα του Κισσαμικού άνοιξε το σκορ με το γκολ του Στογιάνοφ, με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έπειτα από σέντρα του Μαρτίνεθ. Ο Πανελευσινιακός ωστόσο απάντησε στο 61ο λεπτό με τον Αγγελούδη να στέλνει την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Λαζαρίδη, μετά από τη σέντρα του Πρίντεμπς . Στο 76ο λεπτό άλλαξαν ο Κισσαμικό έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Γιαλούδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από το φάουλ που έγινε αμέσως μετά η μπάλα κατέληξε κόρνερ και στην επαναφορά ο Κολόκας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ομάδα του Πανελευσινιακού.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Μακρυωνίτης, Σιλιγαρδάκης, Κρισμάρεβιτς, Πρίντεμπς, Σταματάκης, Κολόκας, Γραικός, Κωνσταντινίδης, Αγγελούδης (86’ Τσίγκρος), Αρναούτογλου, Νίασον (46’ Κασνέτση).

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Μπουγαΐδης, Γιαλούσης, Τσοντάκης, Ενγκουέμ, Γκούμας, Μαρτίνεθ, Μάντζης (76’ Βλάχος), Νικόλτσης (15’ Στογιάνοφ), Μίλιτς (65’Κίκε).

Σκόρερ: 61’ Αγγελούδης, 77’ Κολόκας / 47’ Στογιάνοφ

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας), Σταματάκος (Λακωνίας).

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.