Μπλακ άουτ…

0

Ο Πλατανιάς δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Λίγες ευκαιρίες στο ματς και από τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να πληρώνουν την επιθετική τους δυστοκία.

Ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά στο ματς, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε το μυαλό του στην άμυνα. Το πρώτο ημίχρονο είχε πολύ λίγες ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 17΄με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Πετράκη ήταν πολύ καλά οργανωμένη, με τον Πλατανιά να ήταν αυτός που κυκλοφορούσε την μπάλα, χωρίς αποτέλεσμα όμως. Έτσι, το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με αποτέλεσμα το σερί θετικών αποτελεσμάτων να λάβει τέλος για την ομάδα του Γιώργου  Παράσχου.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά (68΄Πάγκαλος), Μουνάφο (60΄Γκνιάτιτς), Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς (46΄Ντίνας), Ανγκούλο, Ράμος.

Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Πάγκαλος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μπέριος, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Στρούνα, Τδουκαλάς, Γαρουφαλιάς, Ακόστα, Γιάκος (90+3΄Σκόνδρας), Ίλιτς (59΄λ. τρ. Ηλιάδης), Μανιάς (88΄Κοζορώνης).

Στον πάγκο: Περιστερίδης, Φερφελής, Σαπαλίδης, Μασούρας.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.