Μπορούσε και τη νίκη

Τη Κυριακή(9/4 19.00) ο Πλατανιάς κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη, τη τρίτη του σε πέντε αγώνες στο συγκεκριμένο γήπεδο, κόντρα στο Πανιώνιο με σκορ 1-1. Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πίεζε για κάποιο γκολ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ του Πλατανιά. Στη πρώτη καλή στιγμή της η ομάδα των Χανίων κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στο 10ο λεπτό Ο Στάθης έδωσε στον Ντεβέσα και αυτός στον αμαρκάριστο Γιακουμάκης ο οποίος με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1. Το γρήγορο τέρμα του Πλατανιά άγχωσε το Πανιώνιο, που προσπαθούσε αλλά δε μπορούσε να δημιουργήσει κάποια φάση, καθώς αφενός δεν είχε καλή ανάπτυξη και αφετέρου γιατί ο Πλατανιάς είχε εξαιρετική αμυντική λειτουργία. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνος πήρε τον έλεγχο του αγώνα όμως, παρά την κατοχή της μπάλας, δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Κοκκαλά. Στο 59ο λεπτό είχε μία καλή φάση με τον Μασούρα που κόπηκε την τελευταία στιγμή από τον Κάργα. Στο 65ο λεπτό η ομάδα του Πανιωνίου κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Καρυπίδη και ο Μπεν από την «άσπρη βούλα» δεν αστόχησε διαμορφώνοντας το 1-1. Στο δεύτερο μισό του δεύτερου ημιχρόνου ο ρυθμός έπεσε αισθητά με τις δύο ομάδες να φυλάσσουν περισσότερο να μετόπισθεν τους. Στο 87ο λεπτό ο Πανιώνιος έχασε τεράστια ευκαιρία για να πάρει τη νίκη με τον Μπεν, αλλά νικήθηκε από τον Κοκκαλά. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα, που ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς: Γιαννιώτης, Τασουλής, Πλιάτσικας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (69’ Σαββίδης), Ενγκόνγκ (56’ Λάμπρου), Μασούντ (90’+1 Ταπόκο), Μπεν.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Βάντερσον, Μπανανά, Καρυπίδης, Κάργας, Στάθης, Μουνάφο, Ντεβέσα (66’ Στανισάβλιεβιτς), Μανούσος (66’ Σίγκνιεβιτς), Γιακουμάκης, Γιορέντε.

Διαιτητής: Σ. Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Η. Αλεξέας (Μεσσηνίας), Γ. Παλαμίδας (Λακωνίας)
Γήπεδο: Πανιωνίου Γ.Σ.Σ.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.