Νέα πανελλήνια ρεκόρ από Παπαστάμο, Δημουλιό!

Η εξαιρετική κατάσταση που διακρίνει τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων επιβεβαιώθηκε για μια ακόμα φορά στο πλαίσιο της διασυλλογικής ημερίδας Ορίων αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου στα Χανιά.

 
Ειδικότερα, δύο ήταν οι επιδόσεις οι οποίες ξεχώρισαν, καθώς ο Απόστολος Παπαστάμος στο αγώνισμα των 400μ. μικτή ατομική και ο Θανάσης Δημουλιός στα 50μ. πεταλούδα σημείωσαν πανελλήνια ρεκόρ στις κατηγορίες Παμπαίδων Α και Β αντίστοιχα, επιβεβαιώνοντας για μια ακόμα φορά την εξαιρετική κατάσταση, αλλά και το ταλέντο που τους διακρίνει. Ο δε Παπαστάμος έδωσε συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις που έχει από την αρχή της σεζόν, «σπάζοντας» το ένα ρεκόρ όπως αποδεικνύεται πίσω από το άλλο, ενώ για τον Δημουλιό, αυτή είναι η πρώτη πραγματικά πολύ μεγάλη επίδοση που καταφέρνει για φέτος, έχοντας φανερώσει όμως τα δείγματα γραφής του από πέρσι. Σε κάθε περίπτωση, το ρεκόρ που σημείωσε επιβεβαιώνει την πολύ καλή δουλειά που γίνεται από τον προπονητή του Κώστα Τζιλιβάκη και ο οποίος τον είχε προετοιμάσει όλο αυτό το διάστημα προκειμένου να φτάσει σε αυτή την μεγάλη επίδοση. Μάλιστα, ο Δημουλιός θα μπορούσε να είχε σημειώσει ένα ακόμα πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ. ελεύθερο το οποίο έχασε για τρία κλάσματα του δευτερολέπτου.

 

Ο χρόνος του Παπαστάμου ήταν 04:29.73 ενώ του Δημουλιού 00:27.71.

 

Γενικότερα η Ημερίδα, που ήταν η πρώτη που διεξήχθη για φέτος στα Χανιά, έδωσε τη δυνατότητα σε πάρα πολλά παιδιά κυρίως των προαγωνιστικών τμημάτων να λάβουν μέρος και να αγωνιστούν για πρώτη φορά σε αγώνες. Το τμήμα της κολύμβησης το οποίο αποδεικνύεται πλέον πως έχει πληθώρα αθλητών, με το πολύ σημαντικό να είναι ότι οι επιδόσεις που σημειώνονται, είναι σπουδαίες, απόδειξη της εξαιρετικής δουλειάς που παράγεται στο κολυμβητήριο, από τον Κώστα Τζιλιβάκη και τους υπόλοιπους προπονητές, τον Αποστόλη Γεωργιάδη και τον Αντώνη Καλογεράκη.

 

Να σημειωθεί επίσης ότι στην Ημερίδα έλαβαν μέρος και οι Χανιώτες αθλητές Χρήστος Βουγιουκαλάκης που αγωνίζεται με τον Ν.Ο. Χαλκίδας και Κατερίνα Καβαλιεράκη που κολυμπάει πλέον για λογαριασμό του ΠΑΟΚ.

 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

50μ. ελεύθερο
ΑΝΔΡΩΝ
2. Αθανάσιος Δημουλιός 00:25.27
3. Εμμανουήλ Χαλκιαδάκης 00:25.34
4. Χρήστος Βουγιουκαλάκης (Ν.Ο. Χαλκίδας) 00:25.73
5. Στυλιανός Κοντόπουλος 00:30.00
6. Στυλιανός Καπής 00:32.42
7. Γεώργιος Πετράκης 00:36.70
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2. Βασιλική Χατζηδάκη00:29.77
3. Αικατερίνη Καβαλιεράκη (ΠΑΟΚ) 00:31.65
4. Νικολέτα Πλοκαμάκη 00:31.66
5. Αννα Νταουντάκη 00:33.44
8. Ραφαέλα Κουργιαντάκη 01:33.00
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Κωνσταντίνος Τσίγκος 00:35.10
2. Ιωάννης Τζουγκράκης 00:36.38
3. Ελευθέριος Μαστραντωνάκης 00:37.21
4. Ευτύχιος Καπής 00:37.58
5. Γεώργιος Μέντης 00:37.61
6. Γεώργιος Μουζουράκης 00:38.10
7. Χρήστος Πισσαδάκης 00:40.20
8. Σοφοκλής Σταματάκης 00:42.94
9. Γεώργιος-Ελευθέριος Κοκοτσάκης 00:45.66
10. Ευάγγελος Πιτσουλάκης 00:46.55
11. Δημήτριος Κολομβοτζάκης 00:46.99
12. Ιωάννης Βαρυπατάκης 00:48.56
13. Αντώνιος Μηλιάκης 00:49.22
14. Γεώργιος Καλογερής 0:50:20
15. Σταύρος Βυζιράκης 00:51.19
16. Αγγελος Σαββίδης 0:54:40
17. Αντώνιος Τρουλάκης 00:56.40
18. Χρήστος Κουργιαντάκης 0:56:53
19. Χρήστος Κουτσουκλάκης 0:56.89
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Ελπίδα-Ολυμπία Πολυμέρου 00:36.16
2. Αστερία-Στυλιανή Δεληογλάνη 00:36.85
4. Αργυρώ Μαλεκάκη 00:38.22
5. Μαρία Ντεγιαννάκη 00:38.85
7. Σοφία Μήτρου 00:40.70
8. Ανδριάνα Λεωνίδου 00:43.93
9. Αρτεμησία Παϊτάκη 00:44.68
11. Αναστασία Γιαννουλάκη 00:45.62
12. Ηλιάνα Σερλιδάκη 00:45.98
13. Πολυξένη Κόρακα 00:47.10
15. Νικολέτα Κυριακοπούλου 00:49.85
17. Ευαγγελία Σιδηροπούλου 00:53.03
18. Μελίνα Φυλλαδιτάκη 0:54:44
19. Ιωάννα Χατζάκη 0:57.83
20. Αλεξάνδρα Χαβρέ 0:59.44
21. Ηλέκτρα Κουρή 1:00.36
22. Ιωάννα Μαραβέλια 01:02.76

 
100μ. ελεύθερο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Χρήστος Βουγιουκαλάκης (Ν.Ο. Χαλκίδας) 00:55.85
2. Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 01:04.28
3. Γεώργιος Πετράκης 01:20.74
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ελευθέριος Μαστραντωνάκης 01:20.37
2. Μιχαήλ Λιονάκης 01:26.94
3. Κωνσταντίνος Νικολακάκης 01:27.70
4. Νικόλαος Μαλεκάκης 01:31.84
5. Χρήστος Πισσαδάκης 01:32.07
6. Γεώργιος Τρουλάκης 01:33.97
7. Γεώργιος Ιγνατίου 01:36.03
8. Δημήτριος Βομβολάκης 01:39.87
9. Αλέξανδρος Χολετσίδης 01:39.93
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:13.70
2. Αιμιλία Ανδρεαδάκη 01:27.00
3. Βιολέτα-Αικατερίνη Μπαλαντίνου 01:30.06
4. Γεωργία Περάκη 01:32.05

 
200μ. ελεύθερο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Χρήστος Βουγιουκαλάκης (Ν.Ο. Χαλκίδας) 02:04.56
2. Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:15.99
3. Στυλιανός Κοντόπουλος 02:28.75
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Βασιλική Χατζηδάκη 02:18.55
2. Νικολέτα Πλοκαμάκη 02:21.31
3. Νίκη Πετράκη 02:30.55
4. Παναγιώτα Λεβεντάκη 02:35.47
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Κωνσταντίνος Τσίγκος 02:49.58
2. Ιωάννης Τζουγκάκης 03:01.63
3. Γεώργιος Μέντης 03:05.46
4. Κωνσταντίνος Νικολακάκης 03:07.60
5. Μιχαήλ Λιονάκης 03:15.13
6. Γεώργιος Τρουλάκης 03:17.70
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Φανή-Κυριακή Περάκη 02:29.33
2. Βιολέτα-Αικατερίνη Μπαλαντίνου 03:15.29
4. Γεωργία Περάκη 03:22.90

 
400μ. ελεύθερο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Εμμανουήλ Χαλκιαδάκης 04:12.94
2. Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 04:45.11
3. Στέφανος Χαλκιαδάκης 04:50.00
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Βασιλική Χατζηδάκη 04:49.50
2. Παναγιώτα Λεβεντάκη 05:26.25
3. Σοφία Θεοδοσάκη 05:30.26

 
50μ. ύπτιο
ΑΝΔΡΩΝ
2. Νικόλαος Κολοκοτρώνης 00:29.74
3. Ιωσήφ Λεδάκης 00:33.53
4. Δημήτριος Διακολουκάς 00:37.45
5. Βασίλειος Μιχαηλίδης 00:37.77
6. Στυλιανός Καπής 00:39.57
7. Γεώργιος Πετράκης 00:41.25
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2. Ευαγγελία Δρουμπάκη 00:33.80
3. Αικατερίνη Καβαλιεράκη (ΠΑΟΚ) 00:34.57
4. Καλλιόπη Ματζοράκη 00:37.51
5. Σοφία Θεοδοσάκη 00:37.54
6. Αντωνία Πετράκη 00:38.18
7. Ευτυχία Καζάση 00:38.55
8. Νίκη Λεδάκη 00:39.48
9. Ευαγγελία Κουργιαντάκη 00:40.15
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ιωάννης Τζουγκράκης 00:42.07
Γεώργιος Καλογερής 0:50:20
2. Γεώργιος-Ελευθέριος Κοκοτσάκης 00:50.85
3. Δημήτριος Δήμου 00:51.04
6. Ευάγγελος Πιτσουλάκης 0:51:42
Γεώργιος Καλογερής 0:51.15
Ιωάννης Βαρυπατάκης 00:52.65
Δημήτριος Κολομβοτζάκης 00:52.93
Αγγελος Σαββίδης 0:52.98
7. Αντώνιος Τρουλάκης 00:54.89
Χρήστος Κουργιαντάκης 0:55.02
8. Αντώνιος Σκουνάκης 00:55.16
11. Αντώνιος Μηλιάκης 00:57.67
12. Σταύρος Βυζιράκης 00:58.98
Χρήστος Κουτσουκλάκης 0:59.46
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Αργυρώ Μαλεκάκη 00:41.02
2. Δέσποινα Κόρακα 00:43.14
3. Αναστασία Γιαννουλάκη 00:48.56
4. Ανδριάνα Λεωνίδου 00:49.58
5. Αρτεμησία Παϊτάκη 00:50.95
6. Ηλιάνα Σερλιδάκη 00:52.51
Ελευθερία Τσίγκου 0:54.50
7. Πολυξένη Κόρακα 00:55.49
8. Νικολέτα Κυριακοπούλου 00:58.29
9. Ευαγγελία Σιδηροπούλου 01:00.84
10. Χρυσή Φουντουλάκη 01:02.50
Μελίνα Φυλλαδιτάκη 0:56.78
Ιωάννα Χατζάκη 0:57.98
11. Αλεξάνδρα Χαβρέ 1:00.11
Ηλέκτρα Κουρή 1:03.04
12. Ιωάννα Μαραβέλια 01:06.86

 
100μ. ύπτιο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Εμμανουήλ Χαλκιαδάκης 01:01.89
2. Νικόλαος Κολοκοτρώνης 01:03.45
3. Ιωσήφ Λεδάκης 01:07.14
4. Στέφανος Χαλκιαδάκης 01:11.03
5. Βασίλειος Μιχαηλίδης 01:18.84
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Ευαγγελία Δρουμπάκη 01:12.16
2. Αικατερίνη Καβαλιεράκη (ΠΑΟΚ) 01:17.10
3. Καλλιόπη Ματζοράκη 01:18.57
4. Αντωνία Πετράκη 01:20.40
5. Νίκη Λεδάκη 01:20.72
6. Ελένη Περβολαράκη 01:20.73
7. Αννα Νταουντάκη 01:21.09
8. Σοφία Θεοδοσάκη 01:22.80
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ευτύχιος Καπής 01:34.16
2. Ελευθέριος Μαστραντωνάκης 01:36.40
3. Ιωάννης Αντωνογιαννάκης 01:36.69
4. Παναγιώτης Τσάλτας 01:37.79
5. Γεώργιος Μουζουράκης 01:39.80
6. Νικόλαος Μαλεκάκης 01:44.53
7. Σοφοκλής Σταματάκης 01:44.64
8. Γεώργιος Ιγνατίου 01:46.71
9. Δημήτριος Βομβολάκης 01:54.17
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 01:21.91
2. Αστερία-Στυλιανή Δεληογλάνη 01:23.18
3. Ελένη Γρηγοράκη 01:26.41
4. Αργυρώ Μαλεκάκη 01:26.97
5. Ελπίδα-Ολυμπία Πολυμέρου 01:28.89
6. Ναυσικά Μαραγκουδάκη 01:29.76
7. Δέσποινα Κόρακα 01:31.39
8. Μαρία Ντεγιαννάκη 01:32.44
10. Αιμιλία Ανδρεαδάκη 01:37.86
11. Σοφία Μήτρου 01:40.69
12. Ελένη Βυζιράκη 01:42.93
13. Ευτυχία Τζινευράκη 01:49.07

 
200μ. ύπτιο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Ιωσήφ Λεδάκης 02:26.30
2. Βασίλειος Μιχαηλίδης 02:43.44
3. Στυλιανός Κοντόπουλος 02:43.62
4. Δημήτριος Διακολουκάς 02:47.33
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Ραφαέλα Κουργιαντάκη 02:46.38
2. Ελένη Περβολαράκη 02:48.67
3. Νίκη Λεδάκη 02:51.74
4. Αντωνία Πετράκη 02:52.86
5. Ευτυχία Καζάση 02:54.75
6. Ευαγγελία Κουργιαντάκη 02:56.45
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ευτύχιος Καπής 03:14.06
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Φανή-Κυριακή Περάκη 02:48.44
2. Αστερία-Στυλιανή Δεληογλάνη 03:00.27
3. Ελπίδα-Ολυμπία Πολυμέρου 03:01.75
4. Μαρία Ντεγιαννάκη 03:13.12

 
50μ. πεταλούδα
ΑΝΔΡΩΝ
1. Αθανάσιος Δημουλιός 00:27.71
2. Στέφανος Χαλκιαδάκης 00:32.70
3. Στυλιανός Καπής 00:37.91
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Χρυσή Πετράκη 00:33.29
2. Ελένη Περβολαράκη 00:39.00
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Φανή-Κυριακή Περάκη 00:36.17
2. Παναγιώτα Λεβεντάκη 00:39.47
3. Ελένη Γρηγοράκη 00:39.75
4. Αιμιλία Ανδρεαδάκη 00:42.61
5. Σοφία Μήτρου 00:51.06

 
50μ. πρόσθιο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Στυλιανός Τζουγκράκης 00:36.56
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Νίκη Πετράκη 00:40.95
2. Αντζελα Ζγκουρού 00:44.98
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ιωσήφ Ριτζάκης 00:48.83
2. Παναγιώτης Τσάλτας 00:53.04
3. Αλέξανδρος Χολετσίδης 00:54.27
4. Νικόλαος Τσακιράκης 00:55.95
5. Δημήτριος Δήμου 00:59.90
6. Αντώνιος Σκουνάκης 01:04.81
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Χρυσή Τζουγκράκη 00:48.91
2. Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:49.76
3. Αργυρώ Καμισάκη 00:55.91
4. Χρυσή Φουντουλάκη 01:03.18

 
100μ. πρόσθιο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Ιωσήφ Ριτζάκης 01:39.40
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Αντζελα Ζγκουρού 01:36.33
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
2. Γεώργιος Μουζουράκης 01:43.61
3. Παναγιώτης Τσάλτας 01:53.80
4. Σοφοκλής Σταματάκης 01:58.78
5. Νικόλαος Τσακιράκης 02:08.64
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Ναυσικά Μαραγκουδάκη 01:44.29
2. Χρυσή Τζουγκράκη 01:46.68
3. Δέσποινα Κόρακα 01:52.99
4. Ελένη Βυζιράκη 01:53.00
5. Ευτυχία Τζινευράκη 01:59.93
6. Αργυρώ Καμισάκη 02:00.52

 
200μ. πρόσθιο
ΑΝΔΡΩΝ
1. Στυλιανός Τζουγκράκης 02:56.92
2. Δημήτριος Διακολουκάς 03:11.78
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Ευαγγελία Κουργιαντάκη 03:26.55
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Ιωσήφ Ριτζάκης 03:40.77
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Χρυσή Τζουγκράκη 03:52.22

 
200μ. μικτή ατομική
ΑΝΔΡΩΝ
1. Απόστολος Παπαστάμος 02:08.98
2. Νικόλαος Κολοκοτρώνης 02:27.30
3. Στυλιανός Τζουγκράκης 02:38.33
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Χρυσή Πετράκη 02:36.22
2. Νικολέτα Πλοκαμάκη 02:40.79
3. Αννα Νταουντάκη 02:59.31
4. Καλλιόπη Ματζοράκη 03:01.19
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. Κωνσταντίνος Τσίγκος 03:02.72
2. Γεώργιος Μέντης 03:13.86
3. Ιωάννης Αντωνογιαννάκης 03:28.62
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Ελένη Γρηγοράκη 03:03.19
2. Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 03:16.86

 
400μ. μικτή ατομική
ΑΝΔΡΩΝ
1. Απόστολος Παπαστάμος 04:29.73
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. Χρυσή Πετράκη 05:25.49

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.