Νέα σεζόν, νέες προκλήσεις για τα κορίτσια του ΟΑΧ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση σε κύπελλο και πρωτάθλημα για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων. Η πρεμιέρα στην Α2 θα σημάνει με το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Αμύντα, το οποίο θα πραγματοποιηθεί παραμονή της 28ης Οκτωβρίου.

Αντίστοιχα, στο Κύπελλο Ελλάδας, ο ΟΑΧ κληρώθηκε να αγωνιστεί επίσης εκτός έδρας στο πλαίσιο της α’ φάσης της διοργάνωσης αντιμετωπίζοντας τον ΚΑΟ Μελισσίων, σε νοκ άουτ παιχνίδι, το οποίο ορίστηκε να πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου.

ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πιο αναλυτικά, η νέα ομάδα του Μάνου Μανουσάκη θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της παίζοντας απέναντι στον Αμύντα στις 27 Οκτωβρίου. Το αμέσως επόμενο, για τη 2η αγωνιστική κόντρα στον Πελασγό, θα είναι το πρώτο εντός. Το πρωτάθλημα αναμένεται να ολοκληρωθεί στις 21 Απριλίου 2019.

Αναλυτικά η κλήρωση του πρωταθλήματος, για τον 1ο όμιλο της Α2 εθνικής κατηγορίας, είναι η εξής:

• 1η αγωνιστική – 27/10/18
Αρκάδι – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Πελασγός – Παναθηναϊκός
Αμύντας – Ο.Α. Χανίων
Γ.Σ. Ηλιούπολης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αγ. Παρασκευή – ΚΑΟ Μελισσίων
Φάρος Κερατσινίου – Τερψιθέα Γλυφάδας

• 2η αγωνιστική – 4/11/18
Παναθηναϊκός – Αρκάδι
Ο.Α. Χανίων – Πελασγός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αμύντας
ΚΑΟ Μελισσίων – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Τερψιθέα Γλυφάδας – Αγ. Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Φάρος Κερατσινίου

• 3η αγωνιστική – 11/11/18
Αρκάδι – Ο.Α. Χανίων
Πελασγός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αμύντας – ΚΑΟ Μελισσίων
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Τερψιθέα Γλυφάδας
Αγ. Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Παναθηναϊκός

• 4η αγωνιστική – 18/11/18
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αρκάδι
ΚΑΟ Μελισσίων – Πελασγός
Τερψιθέα Γλυφάδας – Αμύντας
Φάρος Κερατσινίου – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Αγ. Παρασκευή – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ο.Α. Χανίων – Παναθηναϊκός

• 5η αγωνιστική – 25/11/18
Αρκάδι – ΚΑΟ Μελισσίων
Πελασγός – Τερψιθέα Γλυφάδας
Αμύντας – Φάρος Κερατσινίου
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Αγ. Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ο.Α. Χανίων
Παναθηναϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

• 6η αγωνιστική – 2/12/18
Τερψιθέα Γλυφάδας – Αρκάδι
Φάρος Κερατσινίου – Πελασγός
Αγ. Παρασκευή – Αμύντας
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΚΑΟ Μελισσίων – Παναθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Ο.Α. Χανίων

• 7η αγωνιστική – 9/12/18
Αρκάδι – Φάρος Κερατσινίου
Πελασγός – Αγ. Παρασκευή
Αμύντας – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Παναθηναϊκός – Τερψιθέα Γλυφάδας
Ο.Α. Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων

• 8η αγωνιστική – 16/12/18
Αγ. Παρασκευή – Αρκάδι
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Πελασγός
Αμύντας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Φάρος Κερατσινίου – Παναθηναϊκός
Τερψιθέα Γλυφάδας – Ο.Α. Χανίων
ΚΑΟ Μελισσίων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

• 9η αγωνιστική – 13/1/19
Αρκάδι – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Πελασγός – Αμύντας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΚΑΟ Μελισσίων
Παναθηναϊκός – Αγ. Παρασκευή
Ο.Α. Χανίων – Φάρος Κερατσινίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Τερψιθέα Γλυφάδας

• 10η αγωνιστική – 20/1/19
Αμύντας – Αρκάδι
Πελασγός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός
Αγ. Παρασκευή – Ο.Α. Χανίων
Φάρος Κερατσινίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Τερψιθέα Γλυφάδας – ΚΑΟ Μελισσίων

• 11η αγωνιστική – 27/1/19
Αρκάδι – Πελασγός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Τερψιθέα Γλυφάδας
Παναθηναϊκός – Αμύντας
Ο.Α. Χανίων – Γ.Σ. Ηλιούπολης
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αγ. Παρασκευή
ΚΑΟ Μελισσίων – Φάρος Κερατσινίου

• 12η αγωνιστική – 3/2/19
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αρκάδι
Παναθηναϊκός – Πελασγός
Ο.Α. Χανίων – Αμύντας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Γ.Σ. Ηλιούπολης
ΚΑΟ Μελισσίων – Αγ. Παρασκευή
Τερψιθέα Γλυφάδας – Φάρος Κερατσινίου

• 13η αγωνιστική – 10/2/19
Αρκάδι – Παναθηναϊκός
Πελασγός – Ο.Α. Χανίων
Αμύντας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Γ.Σ. Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων
Αγ. Παρασκευή – Τερψιθέα Γλυφάδας
Φάρος Κερατσινίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

• 14η αγωνιστική – 17/2/19
Ο.Α. Χανίων – Αρκάδι
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Πελασγός
ΚΑΟ Μελισσίων – Αμύντας
Τερψιθέα Γλυφάδας – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Φάρος Κερατσινίου – Αγ. Παρασκευή
Παναθηναϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

• 15η αγωνιστική – 24/2/19
Αρκάδι – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Πελασγός – ΚΑΟ Μελισσίων
Αμύντας – Τερψιθέα Γλυφάδας
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Φάρος Κερατσινίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αγ. Παρασκευή
Παναθηναϊκός – Ο.Α. Χανίων

• 16η αγωνιστική – 3/3/19
ΚΑΟ Μελισσίων – Αρκάδι
Τερψιθέα Γλυφάδας – Πελασγός
Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας
Αγ. Παρασκευή – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Ο.Α. Χανίων – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Παναθηναϊκός

• 17η αγωνιστική – 09/3/19
Αρκάδι – Τερψιθέα Γλυφάδας
Πελασγός – Φάρος Κερατσινίου
Αμύντας – Αγ. Παρασκευή
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Παναθηναϊκός – ΚΑΟ Μελισσίων
Ο.Α. Χανίων – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

• 18η αγωνιστική – 17/3/19
Φάρος Κερατσινίου – Αρκάδι
Αγ. Παρασκευή – Πελασγός
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Αμύντας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Τερψιθέα Γλυφάδας – Παναθηναϊκός
ΚΑΟ Μελισσίων – Ο.Α. Χανίων

• 19η αγωνιστική – 31/3/19
Αρκάδι – Αγ. Παρασκευή
Πελασγός – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αμύντας
Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου
Ο.Α. Χανίων – Τερψιθέα Γλυφάδας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΑΟ Μελισσίων

• 20ή αγωνιστική – 07/4/19
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Αρκάδι
Αμύντας – Πελασγός
ΚΑΟ Μελισσίων – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αγ. Παρασκευή – Παναθηναϊκός
Φάρος Κερατσινίου – Ο.Α. Χανίων
Τερψιθέα Γλυφάδας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

• 21η αγωνιστική – 14/4/19
Αρκάδι – Αμύντας
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πελασγός
Παναθηναϊκός – Γ.Σ. Ηλιούπολης
Ο.Α. Χανίων – Αγ. Παρασκευή
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Φάρος Κερατσινίου
ΚΑΟ Μελισσίων – Τερψιθέα Γλυφάδας

• 22η αγωνιστική – 21/4/19
Πελασγός – Αρκάδι
Τερψιθέα Γλυφάδας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αμύντας – Παναθηναϊκός
Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ο.Α. Χανίων
Αγ. Παρασκευή – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Φάρος Κερατσινίου – ΚΑΟ Μελισσίων

ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Αντίστοιχα, στο Κύπελλο Ελλάδας, ο ΟΑΧ θα πάρει μέρος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, παίζοντας στην α’ φάση απέναντι στον ΚΑΟ Μελισσίων, εκτός έδρας. Εφόσον, ο ΟΑΧ καταφέρει και περάσει, τότε θα παίξει στην επόμενη 2η αγωνιστική -εντός έδρας- με τον νικητή του ζευγαριού Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου. Αν επίσης, ο ΟΑΧ αναδειχθεί πάλι νικητής, τότε, θα αντιμετωπίσει -ξανά εντός έδρας- έναν εκ των Αγία Παρασκευή ή Αρκάδι.

Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα του Κυπέλλου έχει ως εξής:

Α’ Φάση

1ος Ομιλος
1η αγωνιστική (30/9)
1.Αγία Παρασκευή-Αρκάδι
2.Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου
3.Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
4.Τερψιθέα-Πελασγός
5.ΚΑΟ Μελισσίων-Ο.Α. Χανίων
6.Αμύντας-Ηλιούπολης

2η αγωνιστική (7/10)
*Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 6 και ο Νικητής 1
13.Νικητής 5-Νικητής 3
14.Νικητής 2-Νικητής 4

3η αγωνιστική (14/10)
17.Νικητής 13-Νικητής 1
18.Νικητής 14-Νικητής 6

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.