Νίκησε Παναιγιάλειο και άγχος

0

Στον αγώνα που έγινε την Κυριακή(5/2 15.00) στο γήπεδο των Περιβολίων ο Κισσαμικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 εις βάρος του Παναιγιάλειου. Αυτή η νίκη είναι εξαιρετικά σημαντική για την ομάδα των »δελφινιών» καθώς είχε να χαρεί τη νίκη από τις 22 Δεκεμβρίου.

Το πρώτο 45ο λεπτό του αγώνα δεν ήταν καλό, με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετή νευρικότητα και να μη δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Οι δύο ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά του αγώνα ανήκαν στην ομάδα του Παναιγιάλειου. Αρχικά στο 6ο λεπτό ο Σκαρτσίλας σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ στο 22ο λεπτό το σουτ που επιχείρησε ο Κρητικός κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Λαζαρίδη. Η μοναδική ευκαιρία του Κισσαμικού στο πρώτο μέρος ήταν και αυτή που έβαλε την ομάδα του Καστελλίου μπροστά στο σκορ. Στο 45ο λεπτό ο Ν’Γκουέμ με σουτ μέσα από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παναιγιάλειου μπήκε πιο δυνατά και στο 54ο λεπτό πέτυχε την ισοφάριση μετά από ωραία ενέργεια του Κρητικού. Η λύτρωση για την ομάδα του Κισσαμικού ήρθε στο 65ο λεπτό με τον νεοαποκτηθέντα Ούρος Στογιάνοφ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των »δελφινιών» με σουτ μέσα από την περιοχή. Αυτή ήταν ουσιαστικά και η τελευταία σημαντική φάση του αγώνα, με τον Κισσαμικό να παίρνει με αυτό το τρόπο την πρώτη του νίκη μέσα στο 2017.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Γιαλούσης, Τσοντάκης, Γκούμας, Ν’ Γκουέμ, Μαρτίνεθ (85′ Σελινιωτάκης), Κίκε (73′ Ποκόνγκ), Μάντζης (78′ Μίλιτς), Στογιάνοφ.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Ντέμο (26′ Παναγιώτου), Ρότα, Μωυσίδης (68′ Τσότρας), Καζναφέρης, Μπούζας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Ταουσιάνης (46′ Γκούφας).

Σκόρερ: 45′ Ν’ Γκουέμ, 65′ Στογιάνοφ – 54′ Κρητικός

ÊÉÓÓÁÌÉÊÏÓ - ÐÁÍÁÉÃÉÁËÅÉÏÓ (FOOTBALL LEAGUE 2016-2017)