Νίκη στο φινάλε 4-3 τα Χανιά (HL)

0

zntravkovits-papazoudis-santrias-aox-iwnia-2000-Γιώργος-Μαυράκης-photos

Φιλικό με αφορμή το ρεπό που έχει, έδωσε η ομάδα του Α.Ο.Χανιά απέναντι στην Ιωνία στο Εθνικό Στάδιο Χανιών. Σε ένα δυνατό ματς η ομάδα του Σεροπιάν κατάφερε να κερδίσει στο φινάλε με 4-3 χάρη σε γκολ του Μποχώνη. Πριν το ματς προπονήθηκε ο Κώστας Θεοδωρόπουλος ενώ ατομικό ακολούθησαν οι τραυματίες Ταταράκης, Βουρβαχάκης και Παπαδάκης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6’ Σαντριάς και Πάγκαλος συνδυάστηκαν με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

9’ Ο Ψυχουντάκης αισθάνθηκε ενοχλήσεις και ο Τσατσαρής τον αντικατέστησε.

10’ Ο Γωνιωτάκης από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε ο Μαργαρώνης απέκρουσε χαμηλά η μπάλα πήρε ύψος και στην εξέλιξη της φάσης ο Μπαντουράκης με κεφαλιά την έστειλε κόρνερ.

12’ Απευθείας φάουλ του Τσάτσου σε κόρνερ ο Μαργαρώνης.

13’ Ο Πάγκαλος «δοκίμασε» το πόδι του έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.

16’ 1-0  Ο Τσάτσος προσπάθησε να μπει από τα δεξιά ο Δασκαλάκης τον ανέτρεψε, ο Τσάτσος ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0

23’ Ο Σαντριάς ελευθερώθηκε με ωραία κίνηση το σουτ του όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

24’ Σέντρα του Πάγκαλου από τα αριστερά ο Τσάτσος βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας η κεφαλιά του όμως δεν βρήκε στόχο.

27’  2-0 Ο Μποχώνης από τα αριστερά έκανε σέντρα ο Σαντριάς μέσα από την περιοχή με σουτ πέφτοντας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

36’ Ο Καβρουλάκης από τα αριστερά γύρισε χαμηλά την μπάλα στον Χαλκιαδάκη το σουτ όμως του τελευταίου πέρασε άουτ.

41’ ο Σαντριάς βγήκες την αντεπίθεση όμως ο Μαργαρώνης με τα πόδια απομάκρυνε το πλασέ.

43’ ο Μποτωνάκης έκανε κάθετη μπαλια στον Τσάτσο που σούταρε από πλάγια θέση η μπάλα όμως σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

50’ Ο Κουρτάνοβιτσε σούταρε η μπάλα όμως πήγε άουτ.

54’  2-1 ο Βολάνης από τα δεξιά έκανε την σέντρα με ωραίο δεξί σουτ ο Τόλιας νίκησε τον Γύπαρη και μείωσε σε 2-1

62’ 3-1 Σέντρα του Τσάτσου με το κεφάλι ο Πάγκαλος σκοράρει

64’ Με δέκα ποδοσφαιριστές έμεινα τα Χανιά αφού ο Κουρτάνοβιτς αποχώρησε τραυματίας.

69’ 3-2 Πέναλτι κέρδισε ο Τόλιας από τον Κόνιαρη το εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα για το 3-2

77’ Σουτ του Καμπλιώνη άουτ

79’ Σουτ Μποτωνάκη με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Καρμπαδάκης.

81’ 3-3 Ο Γιαννολάρης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 3-3

84’ Απευθείας φάουλ του Μεσαρτζόπουλου σε κόρνερ ο Γύπαρης.

90’ 4-3 Ο Μποχώνης κατέβασε την μπάλα από θέση μέσα αριστερά και την έστειλε στα δίχτυα για να χαρίσει την νίκη στους «μπλε»