Νίκη-χρυσάφι με γκολ του Τσίτα

0

Τη Κυριακή(23/4) η ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ κέρδισε την Προοδευτική με σκορ 1-0, παίρνοντας έτσι πολύ σημαντική βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα. Από την αρχή του αγώνα, η ομάδα της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ ζητούσε τη νίκη, καθώς όλοι οι παίκτες μπήκαν με μεγάλη αγωνιστικότητα και αποφασιστικότητα, προσπαθώντας διαρκώς να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Παρά τις πολλές ευκαιρίες στο α’ μέρος, χωρίς ωστόσο να αξιοποιηθεί κάποια, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα με σκορ 0-0. Με το Μύρωνα Σηφάκη να φωνάζει διαρκώς στους ποδοσφαιριστές να έχουν ηρεμία στις προσπάθειες, στην επανάληψη και μετά το 57ο λεπτό, η Χανιώτικη ομάδα κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, με μία από αυτές να φέρνει το γκολ, όταν μετά από ωραία προσπάθεια του Αρσενίεβιτς, ο Τσίτας πλάσαρε στον ουρανό της εστίας του Σκιαθίτη.