Ούτε τώρα

0

Τη Τετάρτη(8/3 14.00) ο ΑΟΧ γνώρισε ακόμα μία ήττα, τη τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Αυτή τη φορά η ομάδα των Χανίων πραγματοποιώντας ακόμα μία μέτρια εμφάνιση, ειδικά στον επιθετικό τομέα, ηττήθηκε από την Αναγέννηση Καρδίτσας με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 10ης εξ’αναβολής αγωνιστικής της Football League.
Η ομάδα της Αναγέννησης μπήκε πολύ πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Κισκαμπάνης, μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Μπλέντι, έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου. Η ομάδα των Χανίων παρότι βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Πρίφτη στο πρώτο μέρος. Η μοναδική καλή στιγμή του ΑΟΧ είναι στο 16ο λεπτό, όταν η μπάλα μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσουκάνη πέρασε άουτ.
Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε όπως ακριβώς το πρώτο. Η ομάδα της Αναγέννησης πίεσε πάρα πολύ τον ΑΟΧ επιθυμώντας να πετύχει κάποιο γκολ. Αυτό ήρθε στο 50ο λεπτό, όταν ο Κισκαμπάνης κάνει κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κρητικού και η μπάλα βρίσκει το σώμα του Λάσκαρη καταλήγοντας στα δίχτυα του ΑΟΧ. Αυτό το δεύτερο γκολ σφράγισε ουσιαστικά και τη νίκη της Αναγγένησης, καθώς ο ΑΟΧ όντας τρομερά ακίνδυνος επιθετικά δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία του Πρίφτη, ώστε να πετύχει κάποιο γκολ.

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας (52′ Καραγιάννης), Δημόπουλος, Μάιγκα (46′ Τζέκος), Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ, Σμίλτος, Κρητικός, Ντιατά, Μπιτέλης, Μπλέντι.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Κοζάκης, Δαμιανάκης, Βασιλείου, Μηλιώτης, Αφράτης (46′ Δρίζης), Λάσκαρης, Φουρλάνος, Αποστολόπουλος, Βανκεβάι, Τσουκάνης (87′ Μέρο).

ΣΚΟΡΕΡ: 5′ Κισακαμπάνης, 50′ αυτ. Λάσκαρης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντάουλας (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής), Φαρμάκης (Δυτ. Αττικής)