Πιάστε τον αν μπορείτε!

Ο Κισσαμικός νίκησε 2-0 τον Πανσερραϊκό στο Ρέθυμνο για την εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική της Football League και παρέμεινε αήττητος, ενώ μετά από τρεις σερί ισοπαλίες επέστρεψε στα «τρίποντα». Η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου σημείωσε την πρώτη της νίκη στην ιστορία της ως τυπικά γηπεδούχους.

Το ματς

Ο Κισσαμικός μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι και άνοιξε λογαριασμό μόλις στο 11΄ με τον Μάντζη ύστερα από εξαιρετική ασίστ του Σελινιωτάκη, ο οποίος αφού κοντρόλαρε, πλάσαρε εύστοχα τον Ανδρούτσο και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου. Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό σημειώθηκε στο 39΄με τον Ατματσίδη να βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά ο Λαζαρίδης με εντυπωσιακή επέμβαση είπε «όχι».

ÊÉÓÓÁÌÉÊÏÓ - ÐÁÍÓÅÑÑÁÉÊÏÓ (FOOTBALL LEAGUE 2015-2016)

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να απειλούν πρώτοι. Στο 47΄ο Λώττας έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Λίγα λεπτά αργότερα, συγκεκριμένα στο 68΄ο Βαττής και ο Λώττας συνεργάστηκαν εντυπωσιακά με αποτέλεσμα ο πρώτος με πλασέ να κάνει το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ, αφού οι ευκαιρίες που είχαν οι δύο σύλλογοι προς το τέλος δεν κατάφεραν να καταλήξουν στα δίχτυα.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Σακελλαρίου, Πότσι, Σελινιωτάκης, Μάνιας (83΄Βλάχος), Βαττής (90+1΄Τσουκάνης), Λώττας (71΄Σμίλτος), Μάντζης.

Στον πάγκο: Σουμπασάκης, Τσικουδάκης, Γιαγκιόζης, Ευθυμιάδης.

Πανσερραϊκός (Μάκης Κατσαβάκης ): Ανδρούτσος, Κουκόλης, Σιάκκας (46΄Μπεριάν), Ιωαννίδης, Καψάλης, Ρούτσης (70΄Τσιμίκας), Ολίσε, Παπαστεργίου, Ραμίρες (58΄Πόποβιτς), Ατματσίδης, Φουρτάδο.

Στον πάγκο: Μέλκας, Στεργιανός, Προβατίδης, Βοσκόπουλος.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.