Πλατανιάς Κ-17: Βαριά ήττα στο Ρέντη

0

osfp-platanias-k17

Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα Κ17 του Πλατανιά στο Ρέντη από τον Ολυμπιακό με 6-0 για την 8η αγωνιστική ημέρα του δευτέρου γύρου της Superleague K-17.

Το συγκρότημα του Γιώργου Κοκολάκη δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Πλατανιά και με πρωταγωνιστές τους Καναβέτα και Γαρεφαλάκη η οποίοι σημείωσαν από δύο τέρματα έκαστος πήραν τη νίκη, παίζοντας παράλληλα όμορφο ποδόσφαιρο.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκόρ μόλις στο 8′ με τον Γαρεφαλάκη και διπλασίασαν τα τέρματα τους δύο λεπτά αργότερα με τον Καναβέτα,

Το 3-0 το οποίο έμελλε να είναι και σκόρ ημιχρόνου πέτυχε στο 41′ ο Ξανθόπουλος.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν ταχύτητα και πέτυχαν ακόμα τρία όμορφα τέρματα με του Καναβέτα (59′), Ράντζα (69′) και Γαρεφαλάκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κατσιμήτρος, Ξανθόπουλος(’71 Ντάσης), Τούφας, Τόλι, Ράτζα, Μαργαρίτης, Καναβέτας (’80 Μανθάτης), Λιάτσι (’65 Παπανικολάου), Γαρεφαλάκης (’71 Αράπης), Καλέργης (’60 Ανδρούτσος), Τζόνεφ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ:Χατζηκίδης, Μανίκος (’63 Πλατινάκης), Σκευοφύλαξ (’62 Μανωλεδάκης), Πάτας, Κελάκης, Κοντορινάκης, Κοκκινάκης, Λεβεντάκης (’72 Μανιουδάκης), Γιουρουκάκης, Δημητρίου και Κουνδουράκης.

πηγή φώτο – βίντεο : sports-academies.gr